Wiadomości z Żor

Sypią się zarzuty za narkotyki

  • Dodano: 2021-02-11 11:45

Kryminalni z Żor zatrzymali we wtorek dwóch nastolatków, którzy posiadali narkotyki i broń. Obaj usłyszeli już zarzuty, w tym za posiadanie młynka i udzielanie środków odurzających innej osobie.

To nie jedyne zatrzymania w ostatnim czasie na terenie naszego miasta

We wtorek, w rejonie Centrum Przesiadkowego w Żorach policjanci z miejscowego wydziału kryminalnego zastali dwóch, siedzących w samochodzie nastolatków, którzy według zdobytych informacji przez stróżów prawa mieli posiadać środki odurzające. Podejrzenia okazały się słuszne, gdyż przy jednym z nich znaleźli młynek z resztkami suszu, a w pojeździe marihuanę i broń. Jak ustalili ponadto kryminalni jeden z nastolatków zarówno tego samego dnia, jak i wcześniej udzielił narkotyku koledze.

Obaj 17-latkowie usłyszeli już zarzuty

Pierwszy z nich za posiadanie młynka, za które grozi do 2 lat więzienia, a drugi za posiadanie narkotyków zagrożone 3-letnim pobytem za kratkami i dwukrotne udzielenie narkotyków koledze.

Zabezpieczony przedmiot przypominający broń gazową z magazynkiem i amunicją zostanie wkrótce poddany natomiast szczegółowej ekspertyzie.

Nie tak dawno policjanci interweniujący w sprawie kradzieży sklepowej zatrzymali też grupę osób, wśród których był poszukiwany przez sąd mężczyzna, nastolatka przebywająca na ucieczce z pogotowia opiekuńczego oraz mężczyzna posiadający przy sobie narkotyki. Ponadto na początku miesiąca w ich ręce wpadł 25-latek z narkotykami, który został przyłapany w samochodzie ze znajomą, której udzielił środków odurzających. Podobnie jak nastolatkowie usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, młynka do mielenia suszu i udzielanie innej osobie narkotyków.

Również kilka dni temu patrol drogówki zatrzymał kierowcę, który jak się okazało prowadził samochód po użyciu narkotyków. 39-latka pochodzącego z Rybnika zdradziły powiększone źrenice przez co został poddany testowi na zawartość substancji odurzających. Wykonane badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów i od mężczyzny dodatkowo pobrano krew do dalszych badań.

Przypominamy, że wszystkie opisane w artykule zachowania osób wyczerpują znamiona przestępstw zagrożonych od 2 lat do 3 lat pozbawienia wolności. Zarówno posiadanie narkotyków, jak i przyrządów służących do niedozwolonego przetwarzania substancji psychotropowych lub psychoaktywnych, a także udzielanie innej osobie narkotyków, czy prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.