Wiadomości z Żor

Sypią się zarzuty za narkotyki

  • Dodano: 2021-02-11 11:45

Kryminalni z Żor zatrzymali we wtorek dwóch nastolatków, którzy posiadali narkotyki i broń. Obaj usłyszeli już zarzuty, w tym za posiadanie młynka i udzielanie środków odurzających innej osobie.

To nie jedyne zatrzymania w ostatnim czasie na terenie naszego miasta

We wtorek, w rejonie Centrum Przesiadkowego w Żorach policjanci z miejscowego wydziału kryminalnego zastali dwóch, siedzących w samochodzie nastolatków, którzy według zdobytych informacji przez stróżów prawa mieli posiadać środki odurzające. Podejrzenia okazały się słuszne, gdyż przy jednym z nich znaleźli młynek z resztkami suszu, a w pojeździe marihuanę i broń. Jak ustalili ponadto kryminalni jeden z nastolatków zarówno tego samego dnia, jak i wcześniej udzielił narkotyku koledze.

Obaj 17-latkowie usłyszeli już zarzuty

Pierwszy z nich za posiadanie młynka, za które grozi do 2 lat więzienia, a drugi za posiadanie narkotyków zagrożone 3-letnim pobytem za kratkami i dwukrotne udzielenie narkotyków koledze.

Zabezpieczony przedmiot przypominający broń gazową z magazynkiem i amunicją zostanie wkrótce poddany natomiast szczegółowej ekspertyzie.

Nie tak dawno policjanci interweniujący w sprawie kradzieży sklepowej zatrzymali też grupę osób, wśród których był poszukiwany przez sąd mężczyzna, nastolatka przebywająca na ucieczce z pogotowia opiekuńczego oraz mężczyzna posiadający przy sobie narkotyki. Ponadto na początku miesiąca w ich ręce wpadł 25-latek z narkotykami, który został przyłapany w samochodzie ze znajomą, której udzielił środków odurzających. Podobnie jak nastolatkowie usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, młynka do mielenia suszu i udzielanie innej osobie narkotyków.

Również kilka dni temu patrol drogówki zatrzymał kierowcę, który jak się okazało prowadził samochód po użyciu narkotyków. 39-latka pochodzącego z Rybnika zdradziły powiększone źrenice przez co został poddany testowi na zawartość substancji odurzających. Wykonane badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów i od mężczyzny dodatkowo pobrano krew do dalszych badań.

Przypominamy, że wszystkie opisane w artykule zachowania osób wyczerpują znamiona przestępstw zagrożonych od 2 lat do 3 lat pozbawienia wolności. Zarówno posiadanie narkotyków, jak i przyrządów służących do niedozwolonego przetwarzania substancji psychotropowych lub psychoaktywnych, a także udzielanie innej osobie narkotyków, czy prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również