Wiadomości z Żor

Na osiedlach grasują włamywacze. Okradli już dwa mieszkania

  • Dodano: 2021-09-24 08:15, aktualizacja: 2021-09-24 08:27

Policjanci z Żor ostrzegają przed włamywaczami i apelują o czujność. Tylko przez dwa dni przestępcy splądrowali dwa mieszkania i zrabowali biżuterię oraz pieniądze. Pamiętajmy, że w myśl kampanii „Nie reagujesz, akceptujesz!” w przypadku pojawienia się podejrzanie zachowujących się osób w najbliższej okolicy lub w sytuacji kiedy słyszymy niepokojące odgłosy u sąsiada, powinniśmy zadzwonić na numer alarmowy 112.

Splądrowali mieszkanie na osiedlu 700-lecia

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych na osiedlu 700-lecia. Włamywacz dostał się do mieszkania kiedy właścicielka wraz z córką wyszła z domu i poszła do pracy. Nie wiadomo dokładnie, o której godzinie doszło do przestępstwa, ale gdy pociecha pokrzywdzonej wróciła ze szkoły, zauważyła, że ktoś uszkodził wkładkę w drzwiach i splądrował mieszkanie, zabierając ze sobą biżuterię.

Kolejne obrabowane mieszkanie

22 września z kolei ktoś włamał się do mieszkania na osiedlu Powstańców Śląskich. Podczas nieobecności właściciela, pomiędzy godziną 6:30 a 17:30, włamywacz, podobnie jak na osiedlu 700-lecia uszkodził zamek w drzwiach i dostał się do środka. Tam także splądrował meble i zbiegł z pieniędzmi oraz kradnąc markowe słuchawki.

Okradziono ciężarówkę

W ostatnich dniach nie tylko mieszkania pojawiły się na celowniku włamywaczy, gdyż kilka dni temu, na osiedlu Księcia Władysława z wnętrza zamkniętego samochodu ciężarowego ukradli oni narzędzia i radio.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy w ciągu dnia pozostają w mieszkaniach o niepozostawanie obojętnym w sytuacji, gdy w najbliższym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego. Wszelkie hałasy, czy odgłosy, a także pojawienie się nieznanych osób powinno skłonić nas do wykonania telefonu na numer alarmowy 112. Pamiętaj – „Nie reagujesz, akceptujesz!”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również