Wiadomości z Żor

Mundurowi o bezpiecznym realizowaniu pasji [FILM]

  • Dodano: 2022-08-23 09:15

Żorscy policjanci wzięli udział w zorganizowanych w Skate Parku zawodach rowerowych dla amatorów i profesjonalistów. Wydarzenie zainaugurowane zostało profilaktycznym przemówieniem. W trakcie zawodów mundurowi rozdawali elementy odblaskowe oraz opaski, dzięki którym łatwiej odnaleźć rodzicom zagubione dziecko.

Policjanci podczas "Bike Contest High Style Żory"

W minioną sobotę w Skate Parku mieszczącym się w Parku Cegielnia odbyły się zorganizowane z udziałem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach oraz prywatnego organizatora zawody rowerowe pn. „Bike Contest High Style Żory”. To rowerowe zawody bez podziału na klasy wiekowe i płać, które odbyły się w trzech kategoriach: BMX – amator, BMX – profesjonalista i MTB.

Zaproszeni do uczestnictwa w wydarzeniu policjanci, wraz z organizatorami zainaugurowali wydarzenie, zwracając uwagę na najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas realizowania swoich rowerowych pasji i ekstremalnych sportów. Wspomnieli o stosowaniu elementów ochronnych dopasowanych do charakterystyki danego sportu (m.in. stosowania ochraniaczy, rękawic czy kasów), które z pewnością wpływają na ograniczenie skutków wypadków wśród młodych ludzi.

Bezpieczny sk8park i pumptrack

Kampania Śląskiej Policji pn. „Bezpieczny sk8park i pumptrack” adresowana jest nie tylko do młodzieży, ale również do osób dorosłych – rodziców i opiekunów.

W trakcie licznych konkurencji mundurowi nie zapomnieli o najmłodszych użytkownikach sąsiadujących ze Skate Parkiem placach zabaw i miasteczka ruchu drogowego, którym rozdawali elementy odblaskowe — tak istotne dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Dorosłym rozdawali specjalne opaski przekazane przez jedną z lokalnych firm, na których rodzic może zapisać dowolną treść m.in. numer kontaktowy, który umożliwi łatwiejsze odnalezienie zagubionego dziecka i skontaktowanie się z jego opiekunem. Przypominali również o bezpieczeństwie w trakcie wakacji oraz spędzania czasu nad wodą. Przypominali również o policyjnych aplikacjach, dzięki którym zgłaszanie zagrożeń, kontakt z dzielnicowym i lokalną jednostką Policji jest dużo łatwiejszy.

- Apelujemy, aby tego typu pasje i inne sporty ekstremalne realizować za wiedzą opiekunów/rodziców oraz w miejscach do tego przystosowanych i atestowanych - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również