Wiadomości z Żor

„Moje miejsce na Ziemi” – zdobądź grant w programie Fundacji ORLEN

  • Dodano: 2021-06-25 07:00, aktualizacja: 2021-06-25 07:18

Dwa miliony złotych na wsparcie lokalnych społeczności przekaże Fundacja ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Wnioski o granty na realizację lokalnych inicjatyw można zgłaszać do 29 lipca!

Program „Moje miejsce na Ziemi” powstał w 2018 roku z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, aby zmieniać i ulepszać swoje otoczenie, realizując potrzeby lokalnych społeczności. O wsparcie finansowe mogą ubiegać się zarówno przedstawiciele organizacji pozarządowych, jak i jednostki ochotniczej straży pożarnej, koła, biblioteki, szkoły, instytucje kultury i sportu, a także jednostki samorządu terytorialnego. Liczą się dobry pomysł i energia do działania!

Dofinansowanie przyznawane jest w wysokości: 5,10,15 i 20 tysięcy złotych. Środki finansowe otrzymają te organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne i innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności lokalnej. Wnioski można składać w kilku kategoriach: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, działalność na rzecz ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, podwyższenie poziomu bezpieczeństwa publicznego, zachowanie dziedzictwa historycznego, rozwoju edukacji, kultury i sztuki, poprawa stanu środowiska naturalnego oraz ochrona zwierząt, odnoszenie świadomości na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju. – W tym roku bardzo liczymy na projekty wspierające inicjatywy proekologiczne, związane ze zrównoważonym rozwojem i troską o środowisko. Mamy nadzieję, że właśnie takie będą dominowały – mówi Małgorzata Rogowska, Koordynator Programu.

Najlepsze inicjatywy zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów, a następnie przez Komisję Programową, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji ORLEN i PKN ORLEN. Zwycięskie projekty poznamy do 29 października.

Wnioski należy składać za pośrednictwem elektronicznego systemu dostępnego pod adresem https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. Więcej informacji o programie na stronie www.fundacjaorlen.pl oraz na Facebooku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.