Wiadomości z Żor

„Moje miejsce na Ziemi” – zdobądź grant w programie Fundacji ORLEN

  • Dodano: 2021-06-25 07:00, aktualizacja: 2021-06-25 07:18

Dwa miliony złotych na wsparcie lokalnych społeczności przekaże Fundacja ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Wnioski o granty na realizację lokalnych inicjatyw można zgłaszać do 29 lipca!

Program „Moje miejsce na Ziemi” powstał w 2018 roku z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, aby zmieniać i ulepszać swoje otoczenie, realizując potrzeby lokalnych społeczności. O wsparcie finansowe mogą ubiegać się zarówno przedstawiciele organizacji pozarządowych, jak i jednostki ochotniczej straży pożarnej, koła, biblioteki, szkoły, instytucje kultury i sportu, a także jednostki samorządu terytorialnego. Liczą się dobry pomysł i energia do działania!

Dofinansowanie przyznawane jest w wysokości: 5,10,15 i 20 tysięcy złotych. Środki finansowe otrzymają te organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne i innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności lokalnej. Wnioski można składać w kilku kategoriach: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, działalność na rzecz ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, podwyższenie poziomu bezpieczeństwa publicznego, zachowanie dziedzictwa historycznego, rozwoju edukacji, kultury i sztuki, poprawa stanu środowiska naturalnego oraz ochrona zwierząt, odnoszenie świadomości na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju. – W tym roku bardzo liczymy na projekty wspierające inicjatywy proekologiczne, związane ze zrównoważonym rozwojem i troską o środowisko. Mamy nadzieję, że właśnie takie będą dominowały – mówi Małgorzata Rogowska, Koordynator Programu.

Najlepsze inicjatywy zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów, a następnie przez Komisję Programową, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji ORLEN i PKN ORLEN. Zwycięskie projekty poznamy do 29 października.

Wnioski należy składać za pośrednictwem elektronicznego systemu dostępnego pod adresem https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. Więcej informacji o programie na stronie www.fundacjaorlen.pl oraz na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również