Wiadomości z Żor

Marek Utrata nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach

  • Dodano: 2020-09-02 07:45, aktualizacja: 2020-09-02 08:02

Po pełnych sukcesów 18 latach pełnienia funkcji Zastępcy Dyrektora MOSiR Żory, od 1 września Marek Utrata przejął obowiązki Dyrektora MOSiR.

Marek Utrata związany jest z żorskim MOSiRem od 2002 r. – od tego roku pełnił tam funkcję Zastępcy Dyrektora.

Sport pełnił ważną rolę w jego życiu już od wczesnych lat szkolnych, kiedy rozpoczął naukę w klasie sportowej o profilu siatkówki - to właśnie siatkówka do dziś jest jego ukochanym sportem. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach, nowy Dyrektor żorskiego MOSiRu związał swoje dalsze życie ze sportem, wybierając krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. Studia stały się początkiem jego nauczycielskiej kariery. Po ich ukończeniu podjął pracę w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Przyczynił się do powstania klasy o profilu siatkarskim w Gimnazjum nr 2 w Żorach oraz został założycielem klubu piłki siatkowej MUKS Sari Żory, w którym obecnie pełni funkcję Sekretarza klubu.

Żorzanie widują Marka Utratę głównie podczas różnorodnych imprez sportowych, czuwającego nad ich sprawną organizacją

Znany jest ze swej pracowitości i zaangażowania we wszystkie działania, których się podejmie. Jako Dyrektor zamierza kontynuować główną ideę powstania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, a z czasem wcielać w życie nowe pomysły, które przyczynią się do dalszego rozwoju sportu w naszym mieście.

Dotychczasowe działania MOSiRu są dobrze postrzegane i chciałbym aby tak zostało. Naszym zadaniem jest współpraca z klubami i stowarzyszeniami na terenie miasta oraz organizacja imprez sportowych, a celem promowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców – mówi Marek Utrata.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na nowym stanowisku.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Klanad

    Nie powinno oglosic się konkursu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.