Wiadomości z Żor

Marek Utrata nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach

  • Dodano: 2020-09-02 07:45, aktualizacja: 2020-09-02 08:02

Po pełnych sukcesów 18 latach pełnienia funkcji Zastępcy Dyrektora MOSiR Żory, od 1 września Marek Utrata przejął obowiązki Dyrektora MOSiR.

Marek Utrata związany jest z żorskim MOSiRem od 2002 r. – od tego roku pełnił tam funkcję Zastępcy Dyrektora.

Sport pełnił ważną rolę w jego życiu już od wczesnych lat szkolnych, kiedy rozpoczął naukę w klasie sportowej o profilu siatkówki - to właśnie siatkówka do dziś jest jego ukochanym sportem. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach, nowy Dyrektor żorskiego MOSiRu związał swoje dalsze życie ze sportem, wybierając krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. Studia stały się początkiem jego nauczycielskiej kariery. Po ich ukończeniu podjął pracę w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Przyczynił się do powstania klasy o profilu siatkarskim w Gimnazjum nr 2 w Żorach oraz został założycielem klubu piłki siatkowej MUKS Sari Żory, w którym obecnie pełni funkcję Sekretarza klubu.

Żorzanie widują Marka Utratę głównie podczas różnorodnych imprez sportowych, czuwającego nad ich sprawną organizacją

Znany jest ze swej pracowitości i zaangażowania we wszystkie działania, których się podejmie. Jako Dyrektor zamierza kontynuować główną ideę powstania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, a z czasem wcielać w życie nowe pomysły, które przyczynią się do dalszego rozwoju sportu w naszym mieście.

Dotychczasowe działania MOSiRu są dobrze postrzegane i chciałbym aby tak zostało. Naszym zadaniem jest współpraca z klubami i stowarzyszeniami na terenie miasta oraz organizacja imprez sportowych, a celem promowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców – mówi Marek Utrata.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na nowym stanowisku.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Klanad

    Nie powinno oglosic się konkursu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.