Wiadomości z Żor

Małżonkowie z Żor świętowali piękne jubileusze

  • Dodano: 2021-07-05 08:15, aktualizacja: 2021-07-05 08:46

Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory spotkał się 28 i 29  czerwca z parami małżeńskimi świętujący 50. i 60. rocznicę ślubu. Podczas uroczystości jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W gronie jubilatów obchodzących w tym roku 60. rocznicę ślubu znalazły się cztery pary

Irena i Zygmunt Baronowie,  Władysława i Władysław Dudkowie, Teresa i Zygmunt Spałkowie oraz Edeltraud i Stanisław Wawrzaszkowie.

Z kolei Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu, świętowało 36 par: Elżbieta i Henryk Cięciałowie, Krystyna i Janusz Dziubińscy, Danuta i Apoloniusz Fabowie, Maria i Kazimierz Filipiakowie, Wiesława i Stanisław Fukałowie, Lidia i Józef Gawędowie, Helena i Stanisław Kapowie, Krystyna i Sylwester Kaczmarczykowie, Teresa i Jerzy Kosarscy, Maria i Mieczysław Krajewscy, Barbara i Bolesław Krobiszowie, Maria i Wiesław Lisewscy, Stanisława i Fryderyk Lukaszczykowie, Zofia i Jan Młynarczukowie, Emilia i Wacław Rochalscy, Janina i Roman Rucińscy, Cecylia i Tadeusz Sputkowie, Marcelina i Kazimierz Szkołdowie, Zofia i Henryk Świerkoccy, Czesława i Jerzy Wiaterowie, Stanisława i Czesław Wojdowie, Elżbieta i Józef Byczkowie, Krystyna i Ludwik Hołyńscy, Irena i Roman Jakimów, Krystyna i Emil Kajzerkowie, Natalia i Franciszek Klajowie, Krystyna i Marian Klimczakowie, Jolanta i  Krystian Pawlaszczykowie, Halina i Ryszard Płoneczkowie, Walentyna i Florian Radoniowie, Irena  i Stanisław Rawscy, Zofia i Borysław Sikorscy, Helena i Henryk Skowronowie, Jadwiga i Józef Sobikowie, Ewa i Jan Szafrańcowie oraz Jadwiga i Kazimierz Wojciechowscy. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach i przebiegła w podniosłej, serdecznej atmosferze. Wszyscy jubilaci świętujący Złote Gody otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - odznaczenie o kształcie stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy z dwiema srebrzonymi różami i napisem „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Ponadto Prezydent  Waldemar Socha wręczył żorskim parom listy gratulacyjne oraz bukiety róż. Następnie wspólnie odśpiewano jubilatom „100 lat”. Swoimi występami uroczystość uświetnili: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał jubilatom popularne śląskie melodie.

Podczas tego wyjątkowego spotkania  Waldemar Socha podkreślał rolę, jaką jubilaci odegrali w budowaniu dzisiejszej Polski i Żor oraz podziękował za ich pracę, energię i zaangażowanie. Podkreślał również, że miasto i jego mieszkańcy potrzebują mądrości oraz doświadczenia życiowego zacnych jubilatów.

Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!

Małżonkowie z Żor świętowali piękne jubileusze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.