Wiadomości z Żor

Krystian Hanke i Marek Sygacz w projekcie "Odpowiedzialny tata"

  • Dodano: 2021-10-15 08:45, aktualizacja: 2021-10-15 09:05

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na spotkanie pt. Tatowanie, czyli projekt na całe życie, które odbędzie się 21.10.2021 r. o godzinie 18:00 w ramach projektu „Odpowiedzialny tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece”. O swoich ojcowskich doświadczeniach opowiedzą znani szerokiej publiczności dziennikarze - Krystian Hanke i Marek Sygacz.

Przedtem, o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie inauguracyjne Klubu Ojców powstającego w bibliotece. Jego członkowie uzyskają możliwość wsparcia w rozwijaniu odpowiedzialnego ojcostwa oraz pokazania jak być aktywnym i spełnionym rodzicem. MBP w Żorach zaprasza obecnych i przyszłych ojców. Członkostwo w Klubie jest bezpłatne.

Krystian Hanke

KRYSTIAN HANKE przez wiele lat był dziennikarzem  w radiowej „Trójce”, a od kilku miesięcy współtworzy Radio357. Stara się łączyć zabawę z pracą, jest dumny ze swojego „hygge” i napisał książkę pt. „Tatowanie”. Jako ojciec dwójki dzieci dzieli się w niej swoimi narastającymi wątpliwościami i pytaniami, które spędzają sen z powiek niejednemu świadomemu ojcu. Pełna humoru książka przedstawia prawdziwe, codzienne relacje i trudy „tatowania” zarówno w czasach spokoju, jak i w czasach zarazy.

Marek Sygacz

MAREK SYGACZ od ponad 20 lat pracuje jako dziennikarz i reporter. Zawodowo związany jest z „Wydarzeniami” i programami informacyjnymi w Polsat News. Specjalizuje się w reportażach i firmach dokumentalnych z rejonów objętych konfliktami zbrojnymi. Pracował na Krymie, wielokrotnie był na froncie w Donbasie, wybrał się też z kamerą do Iraku i Syrii, by pokazać front walk z tzw. Państwem Islamskim. Prywatnie ojciec dwójki nastoletnich synów.

Wzmacniająca się pozycja kobiety w społeczeństwie, odgradzanie się dzieci i młodzieży od rodziców za zasłoną współczesnych technologii, brak wzorców, nowe trendy obyczajowe i liberalizacja zasad moralnych sprawiają, że ojcowie niejednokrotnie czują się odsunięci na margines życia rodzinnego. Projekt „Odpowiedzialny tata. Edukacja rodzicielska w bibliotece” podejmuje ważny temat bycia odpowiedzialnym ojcem w zmieniających się warunkach społecznych. Więcej na www.mbpzory.pl/projekty/n,odpowiedzialny-tata-edukacja-rodzicielska-w-bibliotece

Organizatorzy zapraszają na spotkanie w szczególności ojców, również tych przyszłych. Oczywiście panie również są mile widziane!

Projekt dofinansowano ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk. Wartość dofinansowania 68.084 euro.

Krystian Hanke i Marek Sygacz w projekcie "Odpowiedzialny tata" / fot. MBP Żory

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.