Wiadomości z Żor

Jutro strajk kierowców PKM Jastrzębie. Będą utrudnienia!

  • Dodano: 2018-01-25 10:00

Jutrzejszy poranek może zaowocować sporym zamieszaniem komunikacyjnym. Od 4 do 8 rano nie zobaczymy na żorskich ulicach autobusów PKM. Wszystko przez strajk kierowców.

Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie wyjadą z zajezdni w piątek 26 stycznia do godz. 8.00. Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować. Priorytetem dla Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest w tej sytuacji utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy i tych służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły. Stąd na przykład utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131. Mimo determinacji władz MZK zmierzającej do realizacji jak największej liczby połączeń utrudnienia z pewnością wystąpią. Serdecznie za nie przepraszamy z nadzieją, że sytuacja się nie powtórzy – informuje Rafał Jabłoński, rzecznik MZK Jastrzębie.

Sporych utrudnień możemy spodziewać się nie tylko w naszym mieście, ale też na lokalnych trasach międzygminnych, przede wszystkim w Jastrzębiu-Zdroju, a także Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu.

Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70 proc. zabezpieczy potrzeby podróżnych. Za darmo pojedziemy liniami objętymi utrudnieniami. Bez zmian natomiast na liniach obsługujących miejscowości powiatu wodzisławskiego – przekazuje Rafał Jabłoński.

MZK Jastrzębie opublikował na swojej stronie obowiązujący w dniu jutrzejszym rozkład jazdy. Publikujemy go w formie zdjęć. Łącznie nie zostanie wykonanych blisko 22% kursów autobusów. Wśród linii, których strajk nie dotyczy są 308C, 309, 310, 311C, 313.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również