Wiadomości z Żor

Jeden weekend, kilka zatrzymań osób poszukiwanych

  • Dodano: 2021-08-18 08:15, aktualizacja: 2021-08-18 08:25

Jeden ukrywał się w garażu, inny spożywał alkohol w ogródku, a kolejny próbował zbiec na widok policjantów. Do komendy zgłosił się też mężczyzna, który twierdził, że jest poszukiwany. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali kilka takich osób, za którymi poszukiwania wszczęły sądy i prokuratury.

42-latek ukrywał się w garażu

Piątek, trzynastego okazał się pechowym dniem dla dwóch poszukiwanych, którzy wpadli w ręce kryminalnych. Pierwszy z nich, 42-latek ukrywał się w garażu nieopodal domu, do którego nie wpuszczał nikogo. Drugi z mężczyzn, poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez rybnicki sąd, tego dnia został zauważony przez policjantów, jak spożywał alkohol w ogródku piwnym. Rówieśnik pierwszego z mężczyzn podzielił jego los i trafił do zakładu karnego.

Również w piątek do komendy zgłosił się 26-latek, który oświadczył, że jest poszukiwany. Po sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach faktycznie okazało się, że do ustalenia miejsca pobytu poszukuje go rybnicka prokuratura.

20-letni mieszkaniec Żor z kolei w sobotę po południu spożywał alkohol w miejscu publicznym z grupą innych osób. Kiedy interweniujący na prośbę mieszkańców policjanci zaczęli się zbliżać do nich, osoby rozbiegły się w różnych kierunkach. Wówczas mundurowi dostrzeli, że jedną z nich jest poszukiwany 20-latek, podjęli pościg pieszy i zatrzymali go.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również