Wiadomości z Żor

Jakub Śliwka w ścisłej czołówce polskich pływaków!

• Dodano: 2021-05-07 07:15, aktualizacja: 2021-05-07 07:30

Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, rozgrywanych w Lublinie, największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej odniósł żorzanin, Jakub Śliwka!

Młody pływak, reprezentujący klub „Sikret” Gliwice

Wywalczył on awans do finału A na dystansie 200 metrów stylem klasycznym z czasem 2.20,82 sek., co oznacza dla Jakuba Śliwki nowy rekord życiowy! Trenowany przez swojego tatę, Tomasza Śliwkę, 17-letni żorzanin w finale zajął 9 miejsce i został tym samym 9 zawodnikiem w Polsce!

Warto podkreślić, że był on jednym z dwóch najmłodszych finalistów, a w klasyfikacji zawodników w wieku 17-18 lat Jakub zajmuje obecnie drugie miejsce w Polsce. To największy dotychczas sukces zawodnika z Żor, co jest szczególnie cenne w roku olimpijskim.