Wiadomości z Żor

Gdzie na wakacje dojedziemy pociągiem? Sprawdzamy ofertę PKP

 • Dodano: 2019-06-21 11:30

Wakacje się już oficjalnie zaczęły i wielu z nas ma zamiar wybrać się na urlop. Gdzie damy radę dojechać z Żor?

Jak co roku, w okresie wakacyjnym PKP poszerza swoją ofertę. Również nasze miasto doczekało się kilku atrakcyjnych połączeń.

Dojedziemy do Kołobrzegu i Świnoujścia

Do Kołobrzegu w tym roku możemy wybrać się zarówno dziennym jak i nocnym pociągiem. „Pirania” odjeżdża z Żor o 7:07 (trasa przez Opole, Wrocław, Zieloną Górę, Kostrzyn, Szczecin, Trzebiatów), a „Pirat” o 20.37 (trasa przez Opole, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Szczecinek).

Wspomnianym wcześniej „Piratem” można również dojechać do Świnoujścia. Wagony są przełączane we Wrocławiu, a pociąg przejeżdża przez Zieloną Górę, Kostrzyn, Szczecin i Międzyzdroje.

A może w góry?

W każdą sobotę będzie też możliwość wybrania się pociągiem do Zakopanego. „Halny” zatrzymuje się w Żorach o 12:44. W weekendy i święta kursuje również „Kubalonka” do Wisły (8:04 z Żor).

Z sąsiednie go Rybnika bezpośrednio dojedziemy do ...

 • Łeba / Hel / Trójmiasto - pociąg „Wydmy” (Rybnik 21:06), kieruje się do Łeby i Helu przez Katowice, Inowrocław, Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Władysławowo, Jastarnię.
 • Warszawa
 • Kraków
 • Ostrava
 • Praga
 • Budapeszt

Z Żor (15:58) dojedziemy również do Bydgoszczy przez Wrocław i Poznań. Więcej informacji można znaleźć na stronie PKP oraz portalpasazera.pl

Skorzystacie?

Komentarze (2)    dodaj »

 • alina

  My to wybieramy się samochodem z chłopakiem :) Ja bardzo lubię jeździć na wakacje do Ustki. Dwa razy byłam już w hotelu Grand Lubicz http://www.grandlubicz.pl/ i jestem zadowolona z każdego pobytu. Hotel jest bardzo duży i ładnie urządzony. Można tam super wypocząć bo mają spa na miejscu, jest też duży basen :) Co do jedzenia to mi bardzo smakowało, posiłki były świeże i z dobrej jakości produktów. Obsługa hotelowa zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy.

 • KIki

  Bardzo lubię ten hotel i też jak tylko mogę wybieram go. Nad morze już nie pojadę do innego hotelu, bo tu jestem pewna za co płacę. Nie trzeba martwić się o pogodę, bo hotel oferuje wiele świetnych atrakcji. Ja uwielbiam ich baseny i zabiegi spa. Mają przepyszne jedzenie i nic więcej mi tam nie potrzeba.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również