Wiadomości z Żor

Gdzie na wakacje dojedziemy pociągiem? Sprawdzamy ofertę PKP

 • Dodano: 2019-06-21 11:30

Wakacje się już oficjalnie zaczęły i wielu z nas ma zamiar wybrać się na urlop. Gdzie damy radę dojechać z Żor?

Jak co roku, w okresie wakacyjnym PKP poszerza swoją ofertę. Również nasze miasto doczekało się kilku atrakcyjnych połączeń.

Dojedziemy do Kołobrzegu i Świnoujścia

Do Kołobrzegu w tym roku możemy wybrać się zarówno dziennym jak i nocnym pociągiem. „Pirania” odjeżdża z Żor o 7:07 (trasa przez Opole, Wrocław, Zieloną Górę, Kostrzyn, Szczecin, Trzebiatów), a „Pirat” o 20.37 (trasa przez Opole, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Szczecinek).

Wspomnianym wcześniej „Piratem” można również dojechać do Świnoujścia. Wagony są przełączane we Wrocławiu, a pociąg przejeżdża przez Zieloną Górę, Kostrzyn, Szczecin i Międzyzdroje.

A może w góry?

W każdą sobotę będzie też możliwość wybrania się pociągiem do Zakopanego. „Halny” zatrzymuje się w Żorach o 12:44. W weekendy i święta kursuje również „Kubalonka” do Wisły (8:04 z Żor).

Z sąsiednie go Rybnika bezpośrednio dojedziemy do ...

 • Łeba / Hel / Trójmiasto - pociąg „Wydmy” (Rybnik 21:06), kieruje się do Łeby i Helu przez Katowice, Inowrocław, Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Władysławowo, Jastarnię.
 • Warszawa
 • Kraków
 • Ostrava
 • Praga
 • Budapeszt

Z Żor (15:58) dojedziemy również do Bydgoszczy przez Wrocław i Poznań. Więcej informacji można znaleźć na stronie PKP oraz portalpasazera.pl

Skorzystacie?

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • alina

  My to wybieramy się samochodem z chłopakiem :) Ja bardzo lubię jeździć na wakacje do Ustki. Dwa razy byłam już w hotelu Grand Lubicz http://www.grandlubicz.pl/ i jestem zadowolona z każdego pobytu. Hotel jest bardzo duży i ładnie urządzony. Można tam super wypocząć bo mają spa na miejscu, jest też duży basen :) Co do jedzenia to mi bardzo smakowało, posiłki były świeże i z dobrej jakości produktów. Obsługa hotelowa zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy.

 • KIki

  Bardzo lubię ten hotel i też jak tylko mogę wybieram go. Nad morze już nie pojadę do innego hotelu, bo tu jestem pewna za co płacę. Nie trzeba martwić się o pogodę, bo hotel oferuje wiele świetnych atrakcji. Ja uwielbiam ich baseny i zabiegi spa. Mają przepyszne jedzenie i nic więcej mi tam nie potrzeba.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.