Wiadomości z Żor

Rekordowy sezon ŻALO z emocjonującym finałem

  • Dodano: 2019-06-21 08:30, aktualizacja: 2019-06-21 08:36

Kolejny sezon „Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika” za nami. Tytuł mistrzowski zdobyła w tym roku drużyna „Ba-Ha Provita Żory”.

ŻALO zaliczyło bardzo dobry sezon. W rozgrywkach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz drużynę „Ba-Ha Provita Żory” wystąpiła rekordowa liczba 20 drużyn, a od września 2018 do czerwca 2019 rozegrano aż 210 spotkań. W sumie na boisku „Orlik” przy SP 17 ponad 320 zawodników rozegrało 18 kolejek rundy zasadniczej oraz fazę pucharową.

Finałowe spotkania ŻALO w sezonie 2018/2019 odbyły się 15 czerwca. Po rocznej przerwie tytuł mistrzowski powrócił do drużyny „Ba-Ha Provita Żory”, która po zaciętym meczu pokonała 6:3 zespół „Galaktyczna Zbieranina”. W tym sezonie nagroda „Fair Play” trafiła do drużyny „KS Kleszczów”, która w cały rozgrywkach nie otrzymała żadnej kartki. Najskuteczniejszym zawodnikiem po rundzie zasadniczej został Radosław Łukasik z zespołu Ba-Hy z 59 trafieniami.

Oficjalne zakończenie sezonu odbyło się 16 czerwca na strzelnicy „Dębina”. Po raz kolejny należy docenić wspaniałą postawę zespołów, które stanęły na podium tegorocznego sezonu ŻALO, które przeznaczyły nagrody pieniężne ufundowane przez Biuro Rady Miasta na pomoc dla chorego Jasia Wiśniewskiego.

„Miłośników piłki nożnej już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny VII sezon ŻALO” – zachęca MOSiR

Zapisy oraz więcej szczegółów w sierpniu na stronie MOSiR.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rudy

    Proponuję aby Panowie w następnym sezonie poszukali sobie innego boiska. Tego przeklinania nie da się słuchać w mieszkaniach. Regulamin Orlika sobie a gracze sobie nikt nad tym nie panuje. Z innych boisk teraz skorzystajcie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.