Wiadomości z Żor

"Bezpieczeństwo nad wodą" z żorskimi policjantami. Rozmowy podczas półkolonii

  • Dodano: 2023-07-14 12:00

Żorscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz działań prewencyjnych pn. "Bezpieczne wakacje 2023" odwiedzili dzieci spędzające letni wypoczynek na półkoloniach.

Spotkania z policjantami na półkoloniach

W trakcie spotkania rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Wakacje to także czas, kiedy na najmłodszych czyhają różnego rodzaju zagrożenia, dlatego też policjanci informują dzieci, jak bezpiecznie korzystać z odpoczynku i propagują właściwe zachowania.

Dzielnicowi: aspirant sztabowy Krzysztof Starowicz, sierżant sztabowy Sebastian Gajda oraz profilaktyk aspirant Witold Lisiak odwiedzili dzieci spędzające czas na półkoloniach zorganizowanych w świetlicy w dzielnicy Rowień, w miasteczku Twin Pigs, a także na kąpielisku „Śmieszek”. Stróże prawa rozmawiali przede wszystkim o bezpiecznym spędzaniu czasu w trakcie wakacji, wskazali na zagrożenia oraz na sposoby ich unikania.

Policjanci z Żor propagują bezpieczeństwo

Nie zapomnieli również o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów w trakcie jazdy na rowerze, deskorolce czy hulajnodze. Przypomnieli zasady zachowania się na przejściu wyposażanym w sygnalizację świetlną, rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w domu, zwłaszcza podczas nieobecności rodziców, a także w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

Przypomnieli numery alarmowe służb ratunkowych, a także zwrócili uwagę na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które mogą ocalić życie. Dają one bowiem kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej życie czy zdrowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również