Wiadomości z Żor

Akcelerator biznesowy KSSENON powstanie w Żorach! Podpisano umowę na dofinansowanie

  • Dodano: 2020-10-30 10:15

W Żorach powstaje flagowy projekt Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, czyli innowacyjny akcelerator biznesowy KSSENON.

27 października podpisano umowę o dofinansowanie projektu KSSENON z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 1.4.2 Wsparcie regionalnych oraz lokalnych centrum kreatywności i innowacji.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, po przeprowadzonej ocenie, przyznał środki na realizację naszego projektu w wysokości blisko 41 mln zł – informuje prezes KSSE, dr Janusz Michałek.

W spotkaniu wzięli udział: Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Kałuża – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Janusz Michałek – Prezes KSSE i Andrzej Zabiegliński – Wiceprezes KSSE, kierujący Podstrefą Jastrzębsko-Żorską KSSE, a także przedstawiciele Rady Miasta Żory:  Kazimierz Dajka – Wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz radny Krzysztof Hałacz.

W ramach projektu KSSENON na terenie KSSE w Żorach powstanie kompleks czterech hal

Każdy z zaprojektowanych budynków będzie się składał z 8 modularnych boksów przemysłowych wraz z częścią o charakterze pozaprzemysłowym. Założenia projektowe pozwalają na elastyczne podejście i regulowanie powierzchni w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Hale przeznaczone będą do kilkuletniego wynajmu na prowadzenie działalności w oparciu o nowoczesną infrastrukturę w biznesowym sąsiedztwie.

Tym, co wyróżnia Akcelerator Biznesowy KSSENON od typowej dzierżawy hal o charakterze deweloperskim, jest wzbogacenie kompleksu o część nieprzemysłową, a także urbanistyczne oraz procesowe wykorzystanie sąsiedztwa biznesu, tak aby stworzyć efekt synergii i samoistnej współpracy wielu uczestników przedsięwzięcia – podkreśla Andrzej Zabiegliński 

KSSENON będzie miejscem, które połączy środowisko nowych, rozwijających się przedsięwzięć przemysłowych i szeroko rozumiane nieprzemysłowe otoczenie, związane z już istniejącym i funkcjonującym biznesem – dodaje.

Projekt przewiduje także utworzenie Centrum Kompetencji, złożone m.in. z części służącej realizacji warsztatów wirtualnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak VR czy programy symulacyjne oraz Centrum Coworkingu.

Z jednej strony w porozumieniu z placówkami szkolnymi prowadzącymi kształcenie zawodowe, a także szkołami wyższymi będziemy realizować programy praktycznej nauki zawodu, dopasowane do potrzeb przedsiębiorców. Z drugiej stworzymy Centrum Kompetencji, czyli kreatywną przestrzeń dla nowych przedsięwzięć o charakterze m.in. start-upowym – mówi prezes Janusz Michałek.

W Akceleratorze będą również obecne inne instytucje i przedsiębiorstwa, świadczące usługi z zakresu opieki nad dziećmi, marketingu, konsultingu, prawa oraz wsparcia przedsiębiorczości, a także placówki pocztowe, kurierskie i bankowe.

Akcelerator biznesowy KSSENON powstanie w Żorach! Podpisano umowę na dofinansowanie

Komentarze (1)    dodaj »

  • winmor

    Co to za łobuzy na zdjęciu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również