Wiadomości z Żor

Akcelerator biznesowy KSSENON powstanie w Żorach! Podpisano umowę na dofinansowanie

  • Dodano: 2020-10-30 10:15

W Żorach powstaje flagowy projekt Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, czyli innowacyjny akcelerator biznesowy KSSENON.

27 października podpisano umowę o dofinansowanie projektu KSSENON z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 1.4.2 Wsparcie regionalnych oraz lokalnych centrum kreatywności i innowacji.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, po przeprowadzonej ocenie, przyznał środki na realizację naszego projektu w wysokości blisko 41 mln zł – informuje prezes KSSE, dr Janusz Michałek.

W spotkaniu wzięli udział: Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Kałuża – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Janusz Michałek – Prezes KSSE i Andrzej Zabiegliński – Wiceprezes KSSE, kierujący Podstrefą Jastrzębsko-Żorską KSSE, a także przedstawiciele Rady Miasta Żory:  Kazimierz Dajka – Wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz radny Krzysztof Hałacz.

W ramach projektu KSSENON na terenie KSSE w Żorach powstanie kompleks czterech hal

Każdy z zaprojektowanych budynków będzie się składał z 8 modularnych boksów przemysłowych wraz z częścią o charakterze pozaprzemysłowym. Założenia projektowe pozwalają na elastyczne podejście i regulowanie powierzchni w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Hale przeznaczone będą do kilkuletniego wynajmu na prowadzenie działalności w oparciu o nowoczesną infrastrukturę w biznesowym sąsiedztwie.

Tym, co wyróżnia Akcelerator Biznesowy KSSENON od typowej dzierżawy hal o charakterze deweloperskim, jest wzbogacenie kompleksu o część nieprzemysłową, a także urbanistyczne oraz procesowe wykorzystanie sąsiedztwa biznesu, tak aby stworzyć efekt synergii i samoistnej współpracy wielu uczestników przedsięwzięcia – podkreśla Andrzej Zabiegliński 

KSSENON będzie miejscem, które połączy środowisko nowych, rozwijających się przedsięwzięć przemysłowych i szeroko rozumiane nieprzemysłowe otoczenie, związane z już istniejącym i funkcjonującym biznesem – dodaje.

Projekt przewiduje także utworzenie Centrum Kompetencji, złożone m.in. z części służącej realizacji warsztatów wirtualnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak VR czy programy symulacyjne oraz Centrum Coworkingu.

Z jednej strony w porozumieniu z placówkami szkolnymi prowadzącymi kształcenie zawodowe, a także szkołami wyższymi będziemy realizować programy praktycznej nauki zawodu, dopasowane do potrzeb przedsiębiorców. Z drugiej stworzymy Centrum Kompetencji, czyli kreatywną przestrzeń dla nowych przedsięwzięć o charakterze m.in. start-upowym – mówi prezes Janusz Michałek.

W Akceleratorze będą również obecne inne instytucje i przedsiębiorstwa, świadczące usługi z zakresu opieki nad dziećmi, marketingu, konsultingu, prawa oraz wsparcia przedsiębiorczości, a także placówki pocztowe, kurierskie i bankowe.

Akcelerator biznesowy KSSENON powstanie w Żorach! Podpisano umowę na dofinansowanie

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.