Wiadomości z Żor

W Roju powstanie ekologiczne kąpielisko. Trwa procedura przetargowa

  • Dodano: 2020-08-11 08:30, aktualizacja: 2020-08-11 08:35

W Żorach-Roju powstanie nowoczesny, całoroczny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, którego sercem będzie ekologiczne kąpielisko. Trwają procedury przetargowe, związane z tą ważną inwestycją.

UM Żory przypomina, że na projekt pn. „Ośrodek rekreacyjny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” nasze Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 4 120 994,65 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 484 822,90 zł. z budżetu państwa. Główną funkcją zrewitalizowanego obiektu będzie kąpielisko, a dodatkowo odnowione zostaną także: korty do tenisa ziemnego, boisko do siatkówki plażowej wraz ze stalową trybuną zewnętrzną, znajdująca się na terenie ośrodka zieleń oraz wchodzące w jego skład budynki techniczne. Obecnie trwają procedury, związane z realizacją tego przedsięwzięcia.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wyraził zgodę na podzielenie przedmiotu zamówienia na dwa oddzielne postępowania przetargowe – na projekt oraz usługi budowlane. Ogłoszono już przetarg na zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla przebudowy kąpieliska w Żorach-Roju. Spodziewamy się, że w tej formule przetargi zostaną rozstrzygnięte, a cała inwestycja zrealizowana w terminie – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta.

Projekt „Ośrodek rekreacyjny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.