Wiadomości z Żor

30-latek odpowie za złamanie sądowego zakazu i groźby

  • Dodano: 2020-03-17 11:00

Nawet do 5 lat więzienia grozi 30-latkowi, który naruszył sądowy zakaz zbliżania się do matki.

Mężczyzna w niedzielę próbował dostać się do mieszkania rodziców, zdewastował drzwi, wszczął awanturę i groził, że zabije ojca.

Został zatrzymany i obecnie przebywa w policyjnym areszcie

W niedzielę po 18.00 policjanci interweniowali na osiedlu Powstańców, gdzie doszło do rodzinnej awantury. Jak się okazało 30-letni mężczyzna, niewpuszczony do mieszkania przez rodziców, usiłował się tam za wszelką cenę dostać.

Rodzina obawiała się 30-latka, gdyż wcześniej był skazany za znęcanie się nad matką i objęty sądowym zakazem zbliżania się do niej, a próby powrotu do poprawnych relacji rodzinnych zakończyły się niepowodzeniem.

30-latek krzycząc uderzał i kopał w drzwi. Gdy w końcu na klatkę schodową wyszli jego bliscy wpadł w szał i zaczął grozić, że ich zabije. Na szczęście zdołali go ująć i przekazać w ręce mundurowym, którzy właśnie przybyli na interwencję.

Policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę ustalili, że tylko w tym dniu 30-latek kilkukrotnie próbował dostać się do mieszkania rodziców, jednak za każdy razem, gdy w drodze na pomoc był radiowóz uciekał.

Wkrótce 30-latek usłyszy zarzuty, odpowie za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do matki i groźby karalne wobec bliskich.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.