Wiadomości z Żor

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie na życie?

  • Dodano: 2019-02-18 16:30

Warto więc zastanowić się, czy ochronę chcemy kupić wyłącznie dla siebie, czy chcemy objąć nią również dzieci, jak wysoka kwota pomoże naszym bliskim, jakie odszkodowanie w trudnych życiowych momentach będzie dla nas dobrym rozwiązaniem.

Podstawową ochroną, jaką gwarantuje polisa na życie - to ochrona życia. Oprócz tego, większość ofert gwarantuje również odszkodowanie z tytułu utraty zdolności do pracy. Oznacza to, że jeśli oczekujemy szerszej ochrony od polisy - np. od wypadków, chorób, kontuzji - musimy nabyć odpowiednią umowę dodatkową w wybranym zakresie.

Polisa na życie - podstawowe informacje

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona na wypadek zgonu ubezpieczonego - wówczas wypłacane jest odszkodowanie w kwocie ustalonej w umowie, może to być np. 50 000 zł lub 300 000 zł - kwota zależna jest od wyboru ubezpieczonego.

Kwota jest decyzją bardzo indywidualną - powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka suma pomoże naszym najbliższym na wypadek naszej śmierci. Każdy z nas potrzebować może innej kwoty - ktoś z nas ma duży kredyt hipoteczny, ktoś ma kilkoro małych dzieci lub płaci alimenty, ktoś ma nawracające problemy zdrowotne. Nasze położenie życiowe zazwyczaj różni się od siebie diametralnie. Właśnie dlatego tak ważne jest, byśmy dokładnie uwzględnili swoje potrzeby.

Suma ubezpieczenia wpływa na cenę składki. Gdy chcemy, by nasze ubezpieczenie nie było zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu - nie porywajmy się na zbyt wysoką sumę ubezpieczenia. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych kusi nas ofertami typu: ubezpieczenie na kwotę 3 000 000 zł. Kto z nas nie chciałby otrzymać takiego odszkodowania? Sumę ubezpieczenia jednak trzeba wybierać rozsądnie – zbyt wysoka składka prędzej czy później będzie uciążliwa, co może doprowadzić do rezygnacji z polisy.

Umowy dodatkowe mogą dotyczyć:
• Poważnego zachorowania;
• Chorób nowotworowych;
• Wypadków komunikacyjnych;
• Złamań kości;
• Urazów ciała;
• Pobytu w szpitalu;
• Operacji chirurgicznych;
• Urodzenia dziecka;
• Śmierci bliskich osób (współmałżonka, dziecka, rodziców).

Musimy zdawać sobie sprawę również z tego, że firmy ubezpieczeniowe mogą gwarantować również inną formę pomocy:
• Wsparcie psychologa;
• Pomoc w opiece nad dziećmi w czasie pobytu w szpitalu;
• Wizyta domowa lekarza;
• Transport medyczny.

Pomocy, jaką możemy otrzymać od ubezpieczyciela, jest znacznie więcej. Warto o tym pamiętać, by przed zakupem sprawdzić dokładnie, na co możemy liczyć, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji. Jeśli wybierzemy ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy mieć pewność, że znajdziemy wiele dobrych i korzystnych rozwiązań.

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie na życie?

Dobre ubezpieczenie na życie jest pojęciem względnym. Dla części osób to polisa z wysoką sumą odszkodowania, dla innych z kompleksową ochroną, dla kogoś innego - może oznaczać ochronę dla siebie i najbliższych.

Ubezpieczenie dobrej jakości to również solidna ochrona - nie musi dotyczyć każdej płaszczyzny naszego życia, być może jesteśmy młodzi, dbamy o zdrową dietę oraz kondycję - wówczas pewnych umów dodatkowych dotyczących chorób typowych dla osób w późniejszym wieku - możemy nie potrzebować. Ochrona powinna być zatem dostosowana do naszych realnych potrzeb.
Dobra polisa - to również karencja, której nie unikniemy. Przed zakupem sprawdźmy dokładnie ile czasu przewiduje karencja w poszczególnych zdarzeniach. Może okazać się, że zdiagnozowanie poważnej choroby miesiąc po podpisaniu umowy nie uprawnia nas do otrzymania odszkodowania. Karencja w dobrym ubezpieczeniu nie powinna stanowić tajemnicy, jak również nie powinna być wygórowana - może trwać od miesiąca do nawet 2 lat, jednak w przypadku każdego poszczególnego zdarzenia, może być zupełnie inna.

Ubezpieczenie na życie powinno mieć również dobrą cenę - w tym celu właśnie warto porównywać oferty ze sobą, dzięki czemu znaleźć możemy podobne oferty w niższej cenie. Jeśli zależy nam na niewysokiej cenie, to dobrym rozwiązaniem będzie najtańsze ubezpieczenie na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl. Cena niekoniecznie musi oznaczać wysoką jakość polisy - na rynku ubezpieczeniowym mamy obecnie tyle firm ubezpieczeniowych, że z powodzeniem znajdziemy ofertę w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.