Wiadomości z Żor

Żory: Rajd rowerowy na 450-lecie ewangelików w mieście

  • Dodano: 2019-05-17 11:30

Parafia Ewangelicko-Augsburska zainaugurowała obchody 450. rocznicy powstania. Z tej okazji 26 maja odbędzie się specjalny rajd rowerowy.

W tym roku świętujemy nasz niebagatelny jubileusz. A że najlepiej świętuje się z przyjaciółmi, dlatego zapraszamy do tego wszystkich: ewangelików i nie-ewangelików, naszych sąsiadów z Żor i nie-z-Żor, dzieci, młodych, tych, którym się wydaje, że są jeszcze młodzi, oraz tych, którzy na zawsze pozostają młodzi już tylko duchem. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: żeby zabrać ze sobą cząstkę nas (chociażby w pamięci) i żeby zostawić u nas cząstkę siebie (jakaś wspólna pamiątkowa fotografia? wpis w księdze pamiątkowej?) – zachęcają księża Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Żorach.

450-lecie istnienia ewangelików w Żorach

Jak przypominają parafianie kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Żorach, w 1569 roku luteranie żorscy przejęli opuszczoną świątynię rzymskokatolicką. Tę datę uznaje się za początek istnienia społeczności ewangelickiej w naszym mieście. W tym roku mija dokładnie 450 lat od tego wydarzenia. 

Już 26 maja Parafia organizuje specjalny rodzinny rowerowy #Rajd450! Start zaplanowano o godz. 12:30 przy kościele ewangelickim pw. Zbawiciela w Żorach, ul. Osińska 2. Jaki jest cel?

WYCZYN, czyli jedziemy tak długo, aż nakręcimy wspólnie 450 km! Jeden rowerzysta musiałby przejechać 450 km, dziesięciu – 45 km, stu – 4,5 km, za to czterystu pięćdziesięciu - informuje Parafia.

Później nastąpi AKCJA REGENERACJA, czyli ognisko w Parku Piaskownia zarówno dla rowerzystów, jak i dla wszystkich tych, którzy zechcą dołączyć tylko na drugą część imprezy. Ognisko rozpocznie się ok. godz. 14:00.

Organizatorzy proszą o wyrażenie chęci uczestniczenia w wydarzeniu lub zapisywanie się na listę w kancelarii parafialnej. Rodziny powinny podać całkowitą liczbę uczestników.

Obchody zostały objęte honorowym patronatem zwierzchnika Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. bpa Mariana Niemca i prezydenta Miasta Żory, Waldemara Sochy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.