Wiadomości z Żor

Żory. Nietrzeźwy potrącił pieszego na przejściu na pieszych! [FILM]

  • Dodano: 2023-03-13 16:45

Stróże prawa otrzymali wezwanie ze Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie przywieziony został mężczyzna najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Poszkodowany z urazem nogi, nie umiał opisać okoliczności zdarzenia. Mundurowi, przy wykorzystaniu monitoringu, szybko ustalili  przebieg zdarzenia...

50-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Żorach 

W minioną sobotę 11 marca około godziny 13.00 patrol ruchu drogowego otrzymał wezwanie do izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie miał przebywać mężczyzna prawdopodobnie potrącony przez samochód. Mundurowi, którzy szybko dotarli na miejsce. Niestety nie mogli jednak poznać szczegółów zdarzenia. Potrącony 50-letni mieszkaniec Żor z urazem nogi, nie potrafił opisać, co dokładnie się stało.

Wraz z mężczyzną w poczekalni przebywały dwie kobiety, które były pasażerkami forda w trakcie samego zdarzenia. Początkowo twierdziły, że zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc do szpitala. Nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem, gdy doszło do potrącenia.

Policjanci nie dali za wygraną i bardzo szybko ustalili, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Trakcie Piastowskim. Wytypowali też jego sprawcę. Okazał się nim 26-latek, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że w trakcie zdarzenia był nietrzeźwy.

Kierujący stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również