Wiadomości z Żor

Żory: Nietrzeźwi kierowcy. Jeden z ograniczeniami, drugi na zakazie

  • Dodano: 2019-07-15 12:45

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych pijanych kierowców.

Jeden z nich wyjechał na drogę samochodem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, drugi... bez okularów i aparatu słuchowego. Obaj wkrótce staną przed sądem i słono zapłacą za swoje przewinienie.

Pierwszy z kierowców w ręce policjantów wpadł w piątek, w środku nocy w rejonie osiedla Gwarków. 26-letni rybniczanin nie dość, że jechał pijany, to dodatkowo złamał obowiązujący go, prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad sześć dziesiątych promila w wydychanym powietrzu. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę na "podwójnym gazie", ale i za niestosowanie się do wyroku.

Drugi z mężczyzn, 46-letni mieszkaniec Rybnika, do kontoli drogowej został zatrzymany na ulicy Boguszowickiej w niedzielę. Przed godziną 11.00 jechał fordem, gdy na drodze stanęli mu policjanci. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu, za to nie miał okularów i aparatu słuchowego... 46-letni kierowcę obowiązywały bowiem ograniczenia w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi w postaci wymaganej korekty wzroku, a także słuchu. Dla wyjaśnienia przypominamy, że niestosowanie się do zaleceń oznaczonych specjalnymi kodami, które można znaleźć w załączniku do  rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 2 sierpnia 2012 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami kierowca może zostać ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również