Wiadomości z Żor

Żorska drogówka zatrzymała kompletnie pijanego kierowcę z sądowym zakazem

  • Dodano: 2019-07-18 11:45

Policjanci drogówki zatrzymali wczoraj wieczorem kompletnie pijanego kierowcę.

Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nałożony 3 lata temu przez sąd.

40-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku

40-letni kierowca audi wpadł wczoraj, około 21.00 przy ulicy Stodolnej, gdzie został zatrzymany do kontroli przez patrol żorskiej drogówki. Od mężczyzny policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. Gdy przebadali go na alkomacie okazało się, że jest kompletnie pijany. Wynik badania wskazał na ponad 3 promile! Podczas sprawdzenia kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że w 2016 roku pszczyński sąd zakazał mu wsiadać za kierownicę. Zakaz ten miał go obowiązywać natomiast do października 2021 roku!

40-latka czeka teraz rozprawa w sądzie. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do 2 lat więzienia oraz za zagrożone karą 3-letniego pobytu w więzieniu przestęstwo niestosowania się do prawomocnego wyroku sądowego.

Policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Przypominają – jeśli piłeś, NIE jedź!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Oli

    i za to szanuję policję i powinni skupiać się na wyłapywaniu takich ludzi... normalni jak maja yanosika to sobie poradzą, a policja powinna stać jak najczęściej...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również