Wiadomości z Żor

Żory najlepsze na Śląsku w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

  • Dodano: 2021-07-22 07:00, aktualizacja: 2021-07-22 07:17

87 790 przejechanych kilometrów, 4 568 treningów, 471 aktywnych uczestników, a w rezultacie 18 miejsce dla Żor – oto bilans tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Aż 53 miasta rywalizowały przez cały czerwiec w ramach zabawy organizowanej przez Miasto Bydgoszcz

Ideą akcji jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu. Dzięki tej inicjatywie udało się ograniczyć ślad smogowy o blisko 257 ton! Żory również przyczyniły się do osiągnięcia tego wyniku.

 Nasze miasto uplasowało się na 18 pozycji w rankingu, a na Śląsku Żory były najlepsze!

W porównaniu z zeszłym rokiem uczestnicy przejechali dla Żor prawie trzy razy więcej kilometrów! Najaktywniejszymi rowerzystkami okazały się Anna Fiałkiewicz, która przejechała aż 2657,98 km, Maria Szul (2357,61 km) oraz Anna Lennert (1654,02 km). Wśród mężczyzn największą ilością przejechanych kilometrów może pochwalić się Józef Szul, który wykręcił aż 4000 km! Drugie miejsce należy do Macieja Fiałkiewicza (3204,41 km), a trzecie do Mariana Olejniczaka (3124,43 km). Rekordziści otrzymają nagrody rzeczowe od Miasta Żory, bony do sklepu sportowego oraz pamiątkowe statuetki i upominki ufundowane przez sklep Decathlon Żory.

W tym roku zaprosiliśmy wszystkich uczniów z naszego miasta do kręcenia kilometrów dla Żor i jednocześnie na konto swojej szkoły. Placówką, która zdobyła tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach” i otrzyma pamiątkową statuetkę, jest Szkoła Podstawowa nr 15, która wykręciła aż 13 243,51 km!

Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła już trzeci raz z rzędu. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, a na trzecim miejscu uplasowały się Puławy.

Serdecznie dziękujemy za każdy przejechany kilometr! Kolejna edycja zabawy już w przyszłym roku, a więc zachęcamy mieszkańców do wzięcia w niej udziału oraz instalowania aplikacji Aktywne Miasta, a także do zasilenia grupy Rowerowe Żory na Facebooku! Wszyscy uczestnicy rywalizacji mogą pobrać z aplikacji certyfikat uczestnictwa w zakładce Informacje w panelu Rywalizacji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.