Wiadomości z Żor

Żory dla mężczyzn. W ŻCOP działa krąg spotkań dla panów

  • Dodano: 2019-07-14 20:15, aktualizacja: 2019-07-22 12:57

Już w najbliższy wtorek w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędzie się spotkanie Męskich Kręgów. To warsztaty rozwoju osobistego wyłącznie dla mężczyzn. Czym są Męskie Kręgi?

Jak tłumaczą Nowi Wojownicy - organizatorzy cyklu spotkań, odbywających się co dwa tygodnie w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych to przestrzeń rozwojowa tylko dla mężczyzn, gdzie tworzymy miejsce do wymiany myśli, opinii, i refleksji. 

Pracujemy głównie metodami warsztatowymi opartymi na Waszym doświadczeniu. W sprzyjającej atmosferze otwartości i zrozumienia budujemy miejsce dla podzielenia się tym, czemu jako mężczyźni stawiamy czoła każdego dnia naszego życia – tłumaczą Nowi Wojownicy.

Celem kręgów jest stworzenie warunków do spotkania i odkrywania siebie w gronie mężczyzn zainteresowanych wymianą inspiracji, doświadczeń oraz pogłębianiem świadomości w wybranych obszarach życia.

Jeżeli zastanawiasz czy „to jest dla Ciebie” pamiętaj, że tutaj nikt niczego od Ciebie nie oczekuje – to przestrzeń otwarta do tego, aby dawać wsparcie innym i takie wsparcie otrzymywać. To spotkanie jest również znane pod nazwą Kręgu Mężczyzn. W przerwie mamy też czas na wspólny posiłek zorganizowany przez któregoś z uczestników – mówi Adam Skrobol, organizator i prowadzący Męskich Kręgów.

Na formułę spotkań składa się doświadczenie warsztatowe, wspólny posiłek oraz spotkanie w kręgu. Do uczestnictwa w projekcie zaproszeni zostali zarówno stali bywalcy oraz wszyscy panowie, którzy potrzebują męskiego wsparcia i towarzystwa. Mile widziani są panowie z Żor i okolic – Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Mikołowa, Pszczyny.

Spotkania odbywają się w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych na os. Sikorskiego (I. piętro). Najbliższe warsztaty zostały zaplanowane na 16 lipca. Kolejne meetingi odbędą się kolejno 6, 27 sierpnia, 17 września, 15 października, 5 i 26 listopada, a także 17 grudnia – wszystkie rozpoczną się o 18.00. 

Prowadzący Męskie Kręgi to Adam Skrobol – ojciec dwóch synów, trener, przedsiębiorca, projektant, webdeveloper i pasjonat pracy w drewnie. Współzałożyciel organizacji NowiWojownicy.org w ramach której od trzech lat prowadzi Męskie Kręgi i warsztaty dla ojców. Pracuje z dziećmi i dorosłymi, w tym z osobami z niepełnosprawnościami, między innymi prowadząc warsztaty w oparciu o techniki teatralne, improwizację oraz opowiadając baśnie do muzyki na żywo.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: NowiWojownicy.org/Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.