Wiadomości z Żor

Żory - liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych

  • Dodano: 2009-06-18 12:57, aktualizacja: 2009-06-22 12:00

Żory, Bytom, Rybnik, Zabrze i Tychy to regionalni liderzy w pozyskiwaniu funduszy unijnych w rankingu Gazety Prawnej.Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Analitycy brali pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Badano zarówno "stare", jak i "nowe" środki (z unijnego budżetu 2007 – 2013).

Na ocenę składają się wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców. Zostały one ujęte we wskaźniki, które wyrażają wartość środków przypadających na 1 projekt oraz liczbę projektów przypadających na 1000 mieszkańców.

W Gmachu Sejmu Śląskiego redakcja Gazety Prawnej wręczyła nagrody najlepszym gminom - Bytomiowi, Rybnikowi, Zabrzu, Tychom i Żorom. "Bez unijnych pieniędzy nie byłoby szans na wiele inwestycji. Dotacje przeznacza się na łagodzenie skutków restrukturyzacji przemysłu ciężkiego, poprawę warunków życia i tworzenie nowych miejsc pracy", powiedział redakcji Gazety Prawnej prezydent Bytomia Piotr Koj.

Uroczystość poprzedziła konferencja poświęcona rozwojowi lokalnemu oraz zasadom wykorzystywania funduszy unijnych.

 

Źródło: www.silesia-region.pl

Komentarze (2)    dodaj »

  • pilarski6

    Witam jestem z kleszczowa czy są w Żorach dopłaty do instalacji solarnych na domy prywatne jeśli tak to proszę o informacje pozdrawiam

  • Rogoźnianin

    Dziwna treść. Bo z relacji urzędników UM wynika, że nie moga dostać dotacji i w związku z tym opóźnia sie praca dot. kanalizacji w dzielnicy Rogoźna-Rój. A miało być tak pieknie. Wszystkie dzielnice miały być skanalizowane najpierw do 2008 roku, a potem do 2009r. I nic. Zrobiono częściowo prace ziemne i na tym stanęło, bo rzekomo nie mogą dostać z Unii pieniędzy. I Gdzie tu prawda?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również