Wiadomości z Żor

Żorskie trzylatki dostaną nowe książeczki

  • Dodano: 2018-06-05 12:00

Aż 590 kolorowych książeczek trafi w tym roku w ręce maluchów z żorskich przedszkoli, w ramach kolejnej edycji akcji pn. „Książka dla Trzylatka”. Jej organizatorem już po raz dziewiąty jest Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.

W poniedziałek, 4 czerwca rozpoczęła się  tegoroczna odsłona „Książki dla Trzylatka”, której inicjatorem jest żorska biblioteka. W ramach tej inicjatywy bibliotekarze odwiedzają przedszkola i filie biblioteczne, gdzie podczas radosnych spotkań czytają 3-latkom książki i bawią się z nimi, a na koniec każdego ze spotkań wręczają maluchom piękne książeczki.

Podczas inauguracyjnego spotkania w siedzibie Miejskiej Biblioteki w Żorach książki młodym mieszkańcom przeczytali: Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta, Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu oraz Aleksandra Zawalska-Hawel – Dyrektor MBP w Żorach.

Akcja „Książka dla Trzylatka” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żory i jest realizowana przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również