Wiadomości z Żor

Żorscy dzielnicowi przeprowadzili zajęcia z samoobrony

  • Dodano: 2019-12-20 11:15

W żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbyły się ostatnie zajęcia samoobrony dla pracowników socjalnych i psychologów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Trwający od września br. kurs poprowadzili doświadczeni instruktorzy, na co dzień pełniący służbę jako dzielnicowi. Uczestnikami kursu były kobiety, które pomimo, że z racji wykonywanych zawodów niosą ogromną pomoc osobom w trudnych momentach życia, to często narażone są na niebezpieczne sytuacje.

Od września br. pracownicy socjalni MOPS-u, w tym asystenci rodziny, członkowie zespołów ds. niepełnosprawnych i przemocy, a także psycholodzy z Ośrodka Interwencji Kryzysowej mieli możliwość uczestniczyć w kursie samoobrony, który poprowadziło dwóch doświadczonych instruktorów, a zarazem policjantów pierwszego kontaktu.

Uczestniczki kursu mogły tym samym nie tylko popracować nad podniesieniem kondycji fizycznej, ale i zyskać pewność siebie, a przede wszystkim zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Niejednokrotnie bowiem niosąc pomoc innym, narażone są one na niebezpieczne sytuacje, a nawet agresję ze strony podopiecznych, dlatego tak ważne było to, aby w przypadku ataku potrafiły się obronić.

Kurs samoobrony poprowadziło dwóch dzielnicowych – mł. asp. Mariusz Małek posiadający uprawnienia instruktora taktyk i technik interwencji oraz mł. asp. Witold Lisiak – instruktor samoobrony, którzy dzięki stałej współpracy z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach i znajomości ich problemów towarzyszących wykonywanym zawodom, wyszli z inicjatywą zorganizowania tych cennych zajęć.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.