Choć nie został jeszcze ukończony to już budzi wielkie zainteresowanie środowiska architektonicznego. Futurystyczny ŻORRO znalazł się na krótkiej liście konkursu Plan Awards 2022 w kategorii housing/future.
Choć dopiero powstaje przy ulicy Handlowej w Żorach, a jego ukończenie planowane jest w drugim bądź trzecim kwartale przyszłego roku to już dziś cieszy się potężnym zainteresowaniem branży architektonicznej. ŻORRO, którego projekt stworzyła grupa architektów biura FrantaGroup Architects znalazł się na krótkiej liście prestiżowego konkursu Plan Awards 2022 w kategorii housing/future.
Bardzo nas cieszy fakt, że drugi rok z rzędu nasz projekt został doceniony przez jury konkursu i to już tak wcześnie na etapie koncepcji/budowy! – cieszy się Maciej Franta.
Budynek mieszkalny zdecydowanie wyróżnia się na tle żorskiej zabudowy, mimo tego, że ma nawiązywać do charakteru budynków w swoim otoczeniu. Twórcy projektu zadbali o to, aby w nowoczesny sposób nawiązać do ekologicznych trendów w architekturze.
ŻORRO z dużą szansą na prestiżową nagrodę architektoniczną
Architektoniczny superbohater - zainspirowany prefabrykowanymi cechami budynków swojego otoczenia otrzymuje wszystkie atrybuty superbohatera: pelerynę prefabrykowanych żelbetowych tarasów wprowadzającą dodatkową potężną przestrzeń użytkową mieszkań i otwarcie widokowe na widoczne z działki Beskidy, maskę balustrad i zieleni przesłaniającą życie wewnętrzne w budynku dla mieszkańców zapewniającą komfort i swobodę ich użytkowania oraz kolor czarny nadający respektu, mocy i elegancji przyszłej postaci – tak przedstawiają ŻORRO architekci FrantaGroup.
ŻORRO finalnie ma mieć powierzchnię 5 720 mkw i pomieścić 51 mieszkań – od kawalerek po apartamenty dla rodzin z dziećmi. Część budynku zostanie wydzielona na potrzeby apartamentów pod klucz, a także lokali typu penthouse. To inwestycja firmy Blockhaus z Łazisk Górnych.
ŻORRO powstaje w tradycyjnej konstrukcji żelbetowej z murowanymi ścianami. Będą w nim zastosowane prefabrykowane tarasy żelbetowe. Tarasy i balkony zostaną wykończone w naturalnej desce, a elewacja tynkowana w czarnym kolorze. W budynku zostaną zastosowane technologie grzewcze pozwalające na duże oszczędności, a także doskonałą izolację.
Tarasy oraz balkony mieszkaniowe pozwolą nabywcom na ich zazielenienie, co sprawi, że budynek w zależności od pory roku będzie wyglądał zawsze inaczej, zawsze zachwycająco. A dzięki kaskadowemu rozmieszczeniu tarasów, każdy z ich właścicieli otrzyma doskonały widok na panoramę rozwijającego się miasta, pełnego możliwości – wyjaśnia Adrian Dyduch, prezes zarządu Blockhaus.