Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Zła jakość powietrza w Żorach

  • Dodano: 2019-11-21 11:15

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że w czwartek, 21 listopada ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na większości obszaru województwa śląskiego będzie zła.

W związku z tym wydano ostrzeżenie poziomu II o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (stężenia PM10 101-150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu, a pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum przebywanie na wolnym powietrzu oraz wszelką aktywność fizyczną na zewnątrz. Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Natomiast osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

W związku ze złą jakością powietrza prowadzone będą intensywne kontrole instalacji spalania paliw stałych pod kątem spalania odpadów oraz realizacji zapisów uchwały antysmogowej oraz kontrole w zakresie zakazu spalania pozostałości roślinnych na powierzchni ziemi. Zalecane jest ograniczenia stosowania kominków.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • wal

    Jakie władze w Żorach taka jakość powietrza..Jeżeli nie można skontrolować nawet okolic Urzędu Miasta, to tylko świadczy o nieudolności władz .Gzie są zieloni co przywiązują się do jednego drzewa i potrafią protestować,ale nie widzą kopcących kominów .

  • ola

    Wieczorem zaczyna śmierdzieć dymem,smród do mieszkań wchodzi nie ma czym oddychać .Skandal żeby w mieszkaniu chodzić w masce i spać.Co się dzieje w Żorach.Dlaczego w nocy tak strasznie śmierdzi?

  • wal

    Niech władze kupią jeszcze jedną karuzelę ,żeby stała bezużyteczna.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.