Wiadomości z Żor

Zespół Szkół Specjalnych zyska nowoczesną siedzibę!

  • Dodano: 2022-05-04 10:45

W dawnym budynku żorskiej biblioteki na os. Pawlikowskiego powstaje nowoczesna siedziba Zespołu Szkół Specjalnych, w pełni przystosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Inwestycja, której zakończenie planowane jest w sierpniu tego roku, obejmuje przebudowę istniejącego budynku oraz dobudowę nowej części wraz z łącznikiem.

Nowoczesna siedziba Zespołu Szkół Specjalnych

Istniejący budynek na os. Pawlikowskiego zostanie przystosowany dla potrzeb uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych. Powstanie winda przeznaczona do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wyremontowane zostaną piętro budynku, klatki schodowe oraz toalety. Dobudowana zostanie także klatka schodowa wraz z dodatkowymi pomieszczeniami. Planowana jest też wymiana grzejników, instalacji elektrycznej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i teleinformatycznej. Ściany zewnętrzne i dach zostaną ocieplone.

W ramach projektu do istniejącego obiektu dobudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek, w którym powstanie wyczekiwana przez szkolną społeczność sala gimnastyczna wraz z zapleczem, składającym się z dwóch szatni z łazienkami i prysznicami, magazynu sprzętu sportowego, pokoju dla nauczycieli z łazienką oraz siłowni dla sześciu stanowisk. W nowej siedzibie ZSS oprócz pomieszczeń typowo dydaktycznych, znajdą się również specjalistyczne pracownie, takie jak sala rehabilitacyjna, sala do hydroterapii, sala relaksacji z koloroterapią i aromaterapią, a także sala zabaw ruchowych dla najmłodszych.

Pomiędzy dwoma budynkami powstanie łącznik, w którym będzie znajdowało się główne wejście do budynku. Zaprojektowano też pochylnie umożliwiające wejście do szkoły osób z niepełnosprawnościami. Na ogrodzonym terenie szkoły pojawią się ławki i plac zabaw. Wykonawcą robót jest Zakład Usług Specjalistycznych Roman Sozański oraz Spółka OLAX. Planowany koszt inwestycji to 12 994 924,89 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 408 393,32 zł.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jola

    czy ten parking jest również w planach?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również