Wiadomości z Żor

Za nami pełne atrakcji „Święto Roweru w Żorach”, dzień miłośników dwóch kółek

  • Dodano: 2021-06-16 07:00, aktualizacja: 2021-06-16 07:14

Podczas święta roweru „Kręcimy na maxa – na sportowo z rowerem” w dniu 13 czerwca na terenie Parku cegielnia w Żorach, swój start i metę miał coroczny Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy, który odbył się po okolicznych ścieżkach, drogach i leśnych traktach.

Uczestnikom wręczono mapki z zaznaczonymi punktami, które należało odnaleźć na trasie przejazdu

Trasy oprócz różnych dystansów, różniły się stopniem trudności. Krótsza ok. 15 km (2 punkty kontrolne) oraz dłuższa ok. 22 km (3 punkty kontrolne). Osoby, które zmieściły się w limicie czasowym (120 minut) i potwierdziły swój udział w określonych punktach na mecie otrzymały pamiątkowy gadżet, a także były zaproszone do dodatkowej atrakcji – konkursu z nagrodami. Uczestnicy rajdu przy pomocy specjalnej aplikacji włączyli się również w ogólnopolską akcję „Aktywne Miasta” i kręcili kilometry dla Żor w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Na terenie Parku cegielnia znalazło się też sporo nowych jeszcze nie prezentowanych w Żorach atrakcji rowerowych. Zgromadziły one sporą grupę miłośników jazdy na rowerze. Do nich niewątpliwie należała Strefa Pumptrack’a, gdzie można było doświadczyć sporej dawki emocji podczas jazdy po torze o różnym stopniu trudności i kącie nachylenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się Fruit Bike, gdzie podczas spalania kalorii, siłą własnych nóg można było „zblendować” koktajl owocowy. Z kolei miłośnicy „driftingu” mali i duzi, na specjalnych trójkołówkach wpadali w kontrolowane poślizgi, jeżdżąc po mega torze do Drift Trika.

W różnych punktach Parku zlokalizowane były też tory przeszkód, o różnych stopniach trudności, na których odbywały się zawody z udziałem dzieci. Natomiast najmłodsi wraz z rodzicami zaproszeni byli do specjalnej strefy malucha. W akcję rowerową „Kręcimy na maxa” włączyli się również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, którzy u progu wakacji przypomnieli o zasadach ruchu drogowego i o czyhających niebezpieczeństwach. Wspólnie z żorskim OSP zaprosili też na warsztaty i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Wspomnieli także o nowych przepisach dotyczących poruszania się na hulajnogach w ruchu drogowym.

Ponadto strażacy z OSP w Żorach podczas zwiedzenia wozu strażackiego omówili zagrożenia wynikające z niekontrolowanego rozpalania ognisk.

Cieszymy się, że tak liczne grono sympatyków aktywności ruchowej, fanów jazdy na jednośladach odwiedziło nas w Parku cegielnia. Ogółem w tym dniu z licznych atrakcji skorzystało blisko 350 osób. Pomimo niesprzyjającej pogody tylu miłośników dwóch kółek „Kręciło na maxa” na rowerze.

Za nami pełne atrakcji „Święto Roweru w Żorach”, dzień miłośników dwóch kółek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również