Wiadomości z Żor

Wybierasz się za granicę? Odwiedź platformę "Re-open EU"

  • Dodano: 2020-07-17 13:30

Komisja Europejska uruchomiła platformę internetową „Re-open EU”, która zawiera podstawowe informacje umożliwiające bezpieczne wznowienie swobodnego przepływu osób i turystyki w całej Europie. Dowiemy się dzięki niej jakie są realia na granicach pomiędzy poszczególnymi państwami i jak wygląda sytuacja epidemiczna w różnych zakątkach Unii Europejskiej.

By pomóc w planowaniu bez obaw podróży i wakacji na platformie dostępne są w czasie rzeczywistym informacje na temat sytuacji na granicach, dostępnych środków transportu, ograniczeń dotyczących podróżowania, środków w zakresie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa, takich jak utrzymywanie dystansu fizycznego lub noszenie masek ochronnych, a także inne praktyczne informacje dla podróżnych.

Platforma "Re-open EU" jest jednym ze środków zapowiedzianych przez Komisję w jej pakiecie dotyczącym turystyki i transportu z dnia 13 maja, mających pomóc w bezpiecznym przywróceniu podróży i turystyki w UE przy jednoczesnym zachowaniu koniecznych środków ostrożności w zakresie zdrowia.

"Re-open EU" powinna być głównym punktem odniesienia dla osób podróżujących w UE, ponieważ gromadzi w jednym miejscu aktualne informacje od Komisji i państw członkowskich. Narzędzie to umożliwia przeglądanie informacji dotyczących poszczególnych państw członkowskich UE za pomocą interaktywnej mapy, zawierającej aktualne informacje na temat obowiązujących środków krajowych, a także praktyczne porady dla osób odwiedzających dany kraj.

Platforma jest dostępna na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych pod adresem: https://reopen.europa.eu/pl

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sandrykowicz

    Grecja wczasy jakie są przepisy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.