Wiadomości z Żor

W Żorach zawyją syreny

  • Dodano: 2017-06-06 07:00, aktualizacja: 2017-06-06 08:00

Od rana słychać za oknem wycie syren alarmowych? Nie ma powodów do obaw, to tylko ćwiczenia. Od 6 do 8 czerwca zostaną przeprowadzone ćwiczenia taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/I organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP. W związku z tym, na terenie całego kraju odbędzie się test sygnałów alarmowych.

RENEGADE-SAREX 17/I to manewry wojskowe organizowane, by przećwiczyć możliwość naruszenia przestrzeni powietrznej terytorium Polski przez nieupoważniony do przekroczenia granicy kraju statek powietrzny, który może być użyty jako środek ataku terrorystycznego (status Renegade).

Testy powiadamiania mieszkańców o potencjalnym niebezpieczeństwie odbędą się na w całym kraju. Znaczna większość miast w Polsce obowiązała się przeprowadzenia prób syren alarmowych. Ćwiczenia mają charakter całodobowy, ale sygnały dźwiękowe nie będą emitowane w nocy.

Akcja zostanie przeprowadzona z użyciem syren wydających dźwięk modulowany trwający trzy minuty jako ogłoszenie alarmu i następujący po nim dźwięk ciągły trwający trzy minuty, który oznacza odwołanie alarmu.

W Żorach zawyją syreny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również