Wiadomości z Żor

W ciągu dwóch godzin w ręce policjantów wpadło czterech kierujących "na podwójnym gazie"

  • Dodano: 2023-06-26 09:30

O rozwadze i trzeźwości zapomniało kilku kierujących, którzy usiedli w miniony czwartek za „kółko”. Tylko w ciągu 2 godzin żorscy stróże prawa zatrzymali uprawnienia, aż czterem kierującym, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

W ciągu 2 godzin zatrzymano uprawnienia czterech kierujących

Początek wakacji i kończący się rok szkolny, to czas szczególny. Czas, w którym na drogach nie tylko Żor spotkać będzie można więcej dzieci i młodzieży, przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze to odpowiedzialność również za innych użytkowników dróg.

W czwartek 22 czerwca zapomniało o tym aż 4 kierujących, którzy za kierownicę swoich samochodów wsiedli „na podwójnym gazie”. Pierwszy z kierujących zatrzymany do kontroli przez mundurowych został na ulicy Pszczyńskiej już o 6:30, 55-latek kierował fiatem seicento z niespełna pół promila alkoholu w organizmie. Chwilę później na tej samej ulicy policjanci zatrzymali 34-letniego kierującego dostawczym fordem, który znajdował się po użyciu alkoholu, a następnie chwilę po 7:00 kierującego peugeotem. 39-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę z niemal promilem alkoholu. Przed godziną 9:00 na ulicy Kłokocińskiej zatrzymany do kontroli został samochód dostawczy renault master, którego 41-letni kierujący również kierował po użyciu alkoholu.

- Wsiadając za kierownicę, zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Sprawmy, aby ten wakacyjny okres był nie tylko czasem swawoli i zabawy, ale także chwilą odpowiedzialności i bezpieczeństwa! - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również