Wiadomości z Żor

Użytkownicy hali sportowej przy ZS 3 wkrótce skorzystają z nowych szatni

  • Dodano: 2021-02-24 08:00, aktualizacja: 2021-02-24 08:23

W Zespole Szkół nr 3 w Żorach powstaje nowoczesne zaplecze sanitarno-szatniowe, które poprawi komfort użytkowania wybudowanej w 2016 roku nowoczesnej hali sportowej. Wcześniejsza budowa hali oraz obecna budowa zaplecza zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Obecnie hala sportowa przy Zespole Szkół nr 3 wykorzystywana jest głównie do prowadzenia zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Z obiektu korzystają uczniowie ZS nr 3, a także zawodnicy Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gepardy Żory, Żorskiej Akademii Koszykówki oraz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sari”.

Zaplecze sanitarno-szatniowe będzie stanowiło integralną infrastrukturę towarzyszącą dla istniejącej hali sportowej

Obecnie użytkownicy korzystają z zaplecza sanitarno-szatniowego znajdującego się w budynku ZS nr 3, które przed oddaniem do użytkowania hali było wyłącznie do dyspozycji uczniów. Nowa część będzie miała powierzchnię użytkową 214,75 m2. W obiekcie znajdą się 4 szatnie dla około 12 zawodników każda, które będą posiadały bezpośredni dostęp do zaplecza sanitarno-higienicznego. Dwie szatnie wraz z toaletą dla zawodników będą w pełni przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano także odrębne pomieszczenia dla trenerów i sędziów ze wspólnym węzłem sanitarno-higienicznym oraz kotłownię gazową, pomieszczenie gospodarcze i magazyn sprzętu sportowego.

Warto podkreślić, że zaplecze zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić możliwość korzystania z niego zarówno przez osoby z zewnątrz, jak i uczniów szkoły, które została skomunikowana z halą sportową łącznikiem.

- Cieszymy się bardzo, że będzie więcej miejsca dla uczniów. Zespół Szkół nr 3 prowadzi klasy mistrzostwa sportowego, zarówno w liceum ogólnokształcącym, jak i w szkole podstawowej. Obecnie uczniowie korzystają z zaplecza przy sali gimnastycznej, która znajduje się w innym skrzydle. Dzięki nowym szatniom dzieci będą mogły przebierać się w komfortowych warunkach. W nowej części znajdzie się także potrzebne miejsce do przechowywania sprzętu sportowego – mówi Iwona Walczyk, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Żorach.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu w ramach projektu „Budowa zaplecza sanitarno-szatniowego hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Żorach w wysokości 475 000,00 zł. Miasto pozyskało na ten cel także 518 870,52 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Żory, a całkowity koszt inwestycji to 1 250 000,00 zł. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 30 kwietnia 2021 r.

Użytkownicy hali sportowej przy ZS 3 wkrótce skorzystają z nowych szatni

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.