Wiadomości z Żor

Uważajcie na oszustów internetowych. Mieszkanka Żor kolejną ofiarą oszustów

  • Dodano: 2019-05-22 13:00

SMS z informacją o oczekującej przesyłce z jednej strony zdziwił 22-latkę, a z drugiej wzbudził ciekawość.

Kliknęła w podany link, odpowiedziała na pięć pytań, wygrała telefon...a potem straciła pieniądze z konta. Oszuści internetowi zaatakowali używając linku prowadzącego do fałszywej strony płatności.

Do żorskiej komendy zgłosiła się 22-latka, która padła ofiarą oszustów internetowych. Jak poinformowała, kilka dni temu otrzymała wiadomość tekstową z informacją o oczekującej przesyłce z popularnego sklepu internetowego. Pomimo tego, że nic w nim nie zamawiała, z ciekawości kliknęła w przesłany link, który przekierował ją na stronę rzekomego sklepu, gdzie została poproszona o udzielenie odpowiedzi na pięć pytań.

Gdy wypełniła ankietę na ekranie pojawił się komunikat z informacją o tym, że wygrała telefon, a także kolejna prośba, tym razem o wykonanie przelewu opiewającego na kwotę 2 euro. 22-latka doszła do wniosku, że suma jest niewielka i może poświęcić równowartość 9 zł, aby odebrać wygraną...

Niestety po kilku dniach, po tym jak została przekierowana na fałszywą stronę płatności , zorientowała się, że została oszukana. Przestępcy korzystając z danych karty, które wprowadziła w pola formularza płatności, upłynnili z jej konta ponad 300 złotych.

Policjanci apelują, aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy. Apelujemy też, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również