Wiadomości z Żor

Żory: 76 - latka została oszukana i straciła 20 tys. złotych

  • Dodano: 2019-04-29 12:00

Wpadła w sidła oszustów i przekazała im 20 tys. złotych, bo w słuchawce usłyszała głos swojej córki.

Brzmiał identycznie, dlatego uwierzyła w historię o spowodowanym przez nią śmiertelnym wypadku drogowym. Kobieta straciła oszczędności życia, niestety zorientowała się za późno.

Na terenie Żor policjanci odnotowali dwa przypadki oszustw wymierzonych w osoby w podeszłym wieku

Najpierw przestępcy metodą na "wypadek" próbowali wyłudzić pieniądze od 71-latka. Mężczyzna okazał się jednak czujny i spłoszył oszustów.

Mniej szczęścia miała 76-letnia kobieta, która w słuchawce usłyszała głos rzekomego policjanta. Mężczyzna poinformował ją, że jej córka miała wypadek, a następnie przekazał fałszywej krewnej słuchawkę. 76-latka słysząc głos zapłakanej kobiety, przypominającej do złudzenia głos jej córki, była przekonana, że to właśnie z nią rozmawia, dlatego też czym prędzej rozstrzęsiona udała się do banku i wypłaciła pieniądze.

20 tys. złotych, które zgromadziła przez lata na koncie przekazała w umówionym miejscu, w centrum miasta nieznanemu mężczyźnie. Niestety o tym, że padła ofiarą oszustów zorientowała się nieco później, gdy zadzwoniła do niej prawdziwa córka...

Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze tytułem zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych przestępstwem i w żadnym wypadku nie uzależniają zaniechania czynności od przekazania pieniędzy. Zatem jeśli usłyszycie taką prośbę w słuchawce telefonu bądźcie pewni, że to kolejna próba oszustwa!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.