Wiadomości z Żor

Uwaga na SMS-y dotyczące przesyłek!

  • Dodano: 2021-12-24 08:00, aktualizacja: 2021-12-24 08:18

Grudzień to okres wzmożonych dostaw różnego rodzaju przesyłek na Święta. Niestety wiedzą o tym oszuści, którzy wykorzystują ten moment i próbują różnych  sztuczek. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej fałszywych SMS-ów związanych z dostawami paczek. 

Przestępcy są bardzo aktywni w grudniu!

Polacy otrzymują różne warianty SMS-ów,  które dotyczą przesyłek. A to, że nie “można było jej dostarczy”, a to że “trzeba zmienić preferencje dostawy”, albo że to “ostatnia szansa, aby paczkę odebrać”.

Wiadomości zawierają linki, które przekierowują użytkowników na strony, które nakłaniają do instalacji złośliwych aplikacji,tzw.. trojanów bankowych. Zainstalowanie aplikacji może spowodować utratę pieniędzy z rachunku bankowego ofiary. Jeśli tylko kliknąłeś, w przypadku tego ataku nic nie musisz robić. Jeśli jednak pobrałeś i zainstalowałeś aplikację na swoim Androidzie, to natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem, dzwoniąc z innego urządzenia niż smartfon, na którym dokonałeś instalacji.

- Zespół POL-CER życząc Państwu Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, ostrzega, aby w tym trudnym okresie zachować zdwojoną czujność. Pamiętajcie, Państwo, że firmy kurierskie nigdy nie będą prosiły Was na przykład o dopłatę do dostawy paczki. To stary trik oszustów, którego celem jest okradzenie Was z pieniędzy. Pamiętajcie, aby dokładnie czytać wiadomości i nie reagować na te, które zawierają w treści podejrzane linki - czytamy w komunikacie policji.

      

Uwaga na SMS-y dotyczące przesyłek!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również