Wiadomości z Żor

Uczennice z Żor edukują o zdrowiu psychicznym. Poznaj projekt "Be Smile"

  • Dodano: 2023-01-19 12:15

Uczennice I LO w Żorach poprzez media społecznościowe edukują na temat depresji, aspołeczności i fobii społecznych wśród młodych ludzi. Poznaj projekt „Be Smile”.

Projekt społeczny uczennic I LO w Żorach

„Be Smile” to projekt realizowany przez dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach - Hannę Filipiak i Nicole Lenert. Dziewczyny poprzez media społecznościowe dzielą się wiedzą w ważnych społecznie tematach. Publikowane w ramach projektu „Be Smile” posty zawierają cenne informacje na temat zdrowia psychicznego u młodych ludzi.

– Nasz projekt jest skierowany głównie w stronę młodzieży i młodych dorosłych, ponieważ wiemy jak ciężko jest osobom młodym mówić o swoich zaburzeniach i uczuciach – przekazuje Hanna Filipiak, jedna z inicjatorek projektu „Be Smile”.

Edukują o zdrowiu psychicznym

Projekt "Be Smile" porusza temat depresji, fobii społecznej oraz aspołeczności wśród młodych ludzi. Poprzez działania w mediach społecznościowych "Be Smile" wyjaśnia i edukuje między innymi, czym jest samotność, jak sobie radzić z odosobnieniem oraz dlaczego nie wszyscy chcą się integrować z rówieśnikami.

– Mamy w planach zorganizowanie cyklu bezpłatnych spotkań z psychologiem dla młodzieży z żorskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych – informuje Hanna Filipiak. - Nawiązałyśmy również w ramach projektu owocną współpracę z Akademią Nauki i Rozwoju w Żorach, co jest dużym sukcesem dla nas – dodaje.

Projekt powstał 3 października 2022 roku w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która zakłada samodzielne organizowanie projektów społecznych przez uczniów. Opiekunem projektu jest  Agnieszka Kraińska, nauczycielka Wiedzy o Społeczeństwie w I LO im. Karola Miarki w Żorach. 

Projekt "Be Smile" realizowany jest poprzez media społecznościowe. Poniżej znajdują się odnośniki do projektu:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również