Wiadomości z Żor

Trwa rekrutacja do żorskiej szkoły muzycznej. Zapisz się i rozwijaj swój talent!

  • Dodano: 2022-04-14 12:15

Akordeon, gitara, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, puzon, fortepian oraz skrzypce – to instrumenty na których grają uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

Osoby zainteresowanie nauką gry na jednym z nich mogą wziąć udział w trwającej właśnie rekrutacji uczniów na rok szkolny 2022/2023.Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim oraz czteroletni.

O przyjęcie na 6-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci, w wieku 7 do 10 lat 

Kandydować mogą też dzieci 6-letnie, pod warunkiem korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym dziecko ma rozpocząć naukę lub posiadania opinii o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Zaś o przyjęcie na 4-letni cykl nauczania mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 8 do 16 lat.

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi kształcenie muzyczne w następujących specjalnościach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój klarnet, fagot, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, tuba. O przyjęcie do PSM II st. mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 10 lat, lecz nie więcej niż 23 lata.

Badanie przydatności do PSM I stopnia odbędzie się w terminie 16-17 maja 2022 r. Natomiast egzamin wstępny do PSM II stopnia zaplanowano na 6-7 czerwca 2022 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, zasad egzaminów oraz tego, jak wygląda nauka w szkole muzycznej można znaleźć na stronie szkolamuzyczna.eu. Informacje są też udzielane telefonicznie pod numerem 699 938 876.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.