Wiadomości z Żor

Trudne warunki na śląskich drogach. Śnieg i marznący deszcz zaskoczyły kierowców

  • Dodano: 2021-02-08 10:30, aktualizacja: 2021-02-08 11:35

Nawet kilka centymetrów śniegu na powierzchni samochodów i gołoledź na drogach. Tak właśnie wyglądał poranek w wielu śląskich miastach. Nieodśnieżone drogi, śliska nawierzchnia i intensywne opady śniegu mogły znacząco wydłużyć podróż do pracy lub szkoły. 

Powrót mroźnej zimy. Zapowiedź opadów śniegu i silnego wiatru

IMGW-PIB ostrzegał, że najbliższy tydzień (08.02-14.02.2021r.) przywita nas powrotem mroźnej zimy. Zostało wydane ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu w województwie śląskim. Zapowiedziano opady śniegu, których skutkiem może być od 15 do 20 cm pokrywy śnieżnej. Przewidywane są również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.

Ciężkie warunki na śląskich drogach

Warunki na śląskich drogach są złe i utrudnione. W niektórych miejscach występują intensywne opady śniegu, a jezdnia  jest śliska przez opady marznącego deszczu i mżawki, które powodują gołoledź. Widoczność może być ograniczona, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.

Utrudnienia występują na wielu śląskich drogach lokalnych a także przelotowych, między innymi na S86, DK88, A1, A4. Samochody ciężarowe mają problem z podjazdem pod wzniesienia i w wielu miejscach blokują drogi. Podobnie autobusy miejskie. 

A wam jak minęła droga do pracy lub szkoły? Macie ciekawe zdjęcia utrudnień na drogach? Podzielcie się z nami!


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kierowca

    Proszę wybaczyć, lecz w tytule powinno być".... drogowców", kierowca wsiadając do samochodu widział co leży na drodze. Jadąc dzisiaj rano do pracy nie widziałam ani jednego pługa, piaskarki itp... A padało już w niedzielę i całą noc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.