Wiadomości z Żor

Trudne warunki drogowe na Śląsku. IMGW ostrzega przed mrozem

  • Dodano: 2021-01-17 10:15, aktualizacja: 2021-01-17 12:10

W związku z trwającymi od piątku opadami śniegu, w niedzielę rano warunki na drogach regionu pogorszyły się - na większości głównych dróg zalegało błoto pośniegowe. Uważajcie na drogach!

Za oknami coraz zimniej, temperatura spada poniżej zera, a meteorolodzy zapowiadają kolejne opady śniegu. To wszystko mocno wpływa na komfort jazdy samochodem. Mimo iż w całym województwie śląskim pracują pługopiaskarki, niektóre drogi zasypane są śniegiem lub zalega na nich błoto pośniegowe. 

Sytuacja na śląskich drogach

Jak podano w porannym niedzielnym raporcie działającego przy wojewodzie śląskim Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, na godz. 6. rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o przejezdności wszystkich dróg krajowych w woj. śląskim

- Na większości dróg zalega błoto pośniegowe. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 140 pojazdów do zimowego utrzymania dróg oraz 122 pracowników – podała GDDKIA.

Z interaktywnej mapy warunków jazdy GDDKiA wynikało, że utrudnione warunki jazdy w niedzielę rano były m.in.: na autostradzie A4 między Gliwicami i Chrzanowem, na krajowej "jedynce" między Tychami i Zwardoniem, na drogach nr S86 i 86, na odcinkach DK81.

IMGW ostrzega przed mrozem

Temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej zera. W prognozach pogody zapowiadana są kolejne opady śniegu w województwie śląskim. Synoptycy ostrzegają przed trudnymi warunkami.

W niedzielę rano w większości kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Chodzi o 12 województw, głównie na północy i w centrum Polski, gdzie w nocy temperatura spadała nawet poniżej -20 stopni Celsjusza.

Silny mróz utrzymuje się na całym terytorium województw łódzkiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, a także na Podlasiu, Mazowszu oraz Ziemi Świętokrzyskiej. Alertem objęte są także południowe powiaty Podkarpacia oraz Małopolski, północna część Śląska oraz część województwa zachodniopomorskiego i Lubelszczyzny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.