Wiadomości z Żor

Szczepienia bez rejestracji już w niedzielę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żorach

  • Dodano: 2021-08-11 10:00

Już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia z inicjatywy wojewody Jarosława Wieczorka odbędzie się akcja #SzczepimySię w parafiach. Mieszkańcy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 na terenie naszego województwa przy wybranych kościołach. W Żorach akcja szczepień bez rejestracji odbędzie się przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Organizowana przez wojewodę wspólnie z duchowieństwem i samorządami akcja obejmie praktycznie całe województwo. Zgłosiło się do niej ponad 140 parafii ze 167 gmin naszego regionu.

– Ogromne wsparcie uzyskaliśmy u arcybiskupów i biskupów diecezji na naszym terenie. Jest to niezwykle ważne, bowiem bez pomocy najwyższych władz kościelnych nie udało by się zorganizować przedsięwzięcia zakrojonego na tak dużą skalę – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Duchowni zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

O tym, że to wsparcie jest, świadczy chociażby specjalny list arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca do wiernych odczytany w minioną niedzielę w kościołach w archidiecezji katowickiej.

– Chociaż aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wydaje się stabilna, to służby medyczno-sanitarne przestrzegają przed możliwością wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa w najbliższych miesiącach. W związku z tym zagrożeniem, kolejny raz apeluję do Was o żarliwą modlitwę w intencji ustania pandemii, a osoby niezaszczepione proszę o pogłębioną refleksję nad dobrodziejstwem, jakim jest wynalezienie szczepionek ratujących ludzkie życie – napisał arcybiskup.

Podkreślił, iż nawet jeśli decyzja o szczepieniu przeciwko COVID-19 ma charakter dobrowolny, to powinna ona uwzględnić prawdę fundamentalną: iż ludzkie życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi przez Boga i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności.

– Nie ulega też wątpliwości, że ten rodzaj wyboru należy zawsze odnosić do piątego przykazania Bożego, które stoi na straży ludzkiego życia, a także do odpowiedzialności za dobro wspólne. W dobie pandemii przybiera ono konkretne formy. Są nimi zarówno zdrowie i życie społeczeństwa, jak również prewencja zdrowotna, której celem jest uwolnienie społeczeństwa od rygorystycznych, nierzadko uciążliwych obostrzeń sanitarnych – zaznaczył arcybiskup Skworc.

W Żorach akcja szczepień organizowana przez Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach oraz Urząd Miasta Żory odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia w godzinach 7:30 - 13:00 oraz 17:30 – 18:30. Bez wcześniejszej rejestracji będzie można przyjąć szczepionki firmy Pfizer oraz Johnson&Johnson. Szczepienia będą odbywały się w salce przy kościele.

Szczepienia bez rejestracji już w niedzielę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żorach

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.