Wiadomości z Żor

Światowej sławy architekt odwiedzi Muzeum Ognia w Żorach!

  • Dodano: 2019-02-25 12:00, aktualizacja: 2019-02-25 15:40

Już w najbliższy wtorek z wizytą do Żor przyjedzie światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Przebywa on w Polsce w ramach projektu związanego z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Daniel Libeskind to amerykański architekt współczesny, polsko-żydowskiego pochodzenia, przedstawiciel modernizmu, postmodernizmu, neomodernizmu a także teoretyk architektury i scenograf. Studiował architekturę w nowojorskim Cooper Union for the Advancement of Science, gdzie w 1970 roku uzyskał dyplom. W 1972 roku ukończył studia podyplomowe w dziedzinie historii i teorii architektury na Uniwersytecie Essex. Od 1990 jest zarejestrowany jako architekt w Niemczech w Bund Deutscher Architekten (BDA). Był wykładowcą wielu uczelni amerykańskich i niemieckich, m.in. Wyższej Szkoły Projektowania w Karlsruhe. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Toronto.

We wtorek, 26 lutego o godzinie 12:30 słynny architekt przyjedzie do Muzeum Ognia w Żorach

Zostało ono wybrane jako jeden z kilku najciekawszych budynków w Polsce, które Daniel Libeskind odwiedzi w ramach projektu związanego z 100 rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Przypomnijmy, że za unikatowy projekt siedziby Muzeum Ognia odpowiedzialna jest katowicka pracownia OVO Grąbczewscy Architekci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.