Wiadomości z Żor

Świąteczny Dar, czyli poczęstunek dla bezdomnych i potrzebujących

  • Dodano: 2020-12-09 10:15

Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza osoby potrzebujące, bezdomne i zagrożone wykluczeniem na akcję charytatywną pod nazwą „Świąteczny Dar”.

Chcemy podzielić się ciepłym, świątecznym posiłkiem oraz paczką żywności z osobami szczególnie potrzebującymi pomocy w naszym mieście – mówi Bożena Bilich, koordynatorka projektu „Kolej na zmianę!”

Akcja świątecznego wręczania żywności i wydawanie ciepłych posiłków odbędzie się w piątek, 11 grudnia, o godzinie 11:00 oraz 13:00 do ogrom ogrodzie Klasztoru Sióstr Boromeuszek w Żorach, przy ulicy Rybnickiej 17.

Zapraszamy wszystkich potrzebujących! Nie trzeba się wcześniej zgłaszać

Akcja będzie przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego (dystans społeczny, dezynfekcja rąk itd). Osoby potrzebujące będą mogły zjeść ciepły świąteczny obiad w ogrodzie klasztoru oraz pod namiotami. Otrzymają też paczki z żywnością, które będą mogły służyć im jeszcze przez kilka dni.

„Świąteczny Dar” organizowany jest w ramach projektu „Kolej na zmianę! - kompleksowe działania na rzecz mieszkańców obszarów rewitalizowanych”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Świąteczny Dar, czyli poczęstunek dla bezdomnych i potrzebujących

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również