Wiadomości z Żor

Spacer z przyrodnikiem po żorskim Parku Botanicznym

  • Dodano: 2019-06-16 12:15

W Żorach odbywają się spacery z przyrodnikiem, podczas których przyglądamy się otaczającemu nas życiu.

„Przyrodnik czeka. Miejskie spacery przyrodnicze” to inicjatywa organizowana przez stowarzyszenie „Nie, możliwe”. W jej ramach odbywa się 6 weekendowych spacerów prowadzonych przez botanika, leśnika, ornitologa lub biologa.

Dwa pierwsze spacery odbyły się w sobotę w Parku Botanicznym Piaskownia w Kleszczówce, a prowadził je dr Waldemar Szendera – wykładowca i założyciel firmy Pracowni Żywokost, który prowadzi także muzeum etnograficzne Kamojówka w Suszcu.

Kolejne spacery odbędą się 22-23 czerwca przy Śmieszku, a dwa ostatnie planowane są na weekendy lipcowe. Wstęp wolny. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Chcemy uwrażliwić uczestników spacerów na przyrodę i poszerzyć świadomość społeczeństwa na temat tego, co nas otacza, bo bardzo rzadko się zastanawiamy nad tym, gdzie żyjemy. Pan doktor jest idealną osobą do prowadzenia takich spacerów, bo ma w zanadrzu mnóstwo ciekawostek przyrodniczych, którymi chętnie się dzieli. Myślimy, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie nas coraz więcej – mówi Agnieszka Głowacka ze stowarzyszenia „Nie, możliwe!”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również