Wiadomości z Żor

Spacer z przyrodnikiem po żorskim Parku Botanicznym

  • Dodano: 2019-06-16 12:15

W Żorach odbywają się spacery z przyrodnikiem, podczas których przyglądamy się otaczającemu nas życiu.

„Przyrodnik czeka. Miejskie spacery przyrodnicze” to inicjatywa organizowana przez stowarzyszenie „Nie, możliwe”. W jej ramach odbywa się 6 weekendowych spacerów prowadzonych przez botanika, leśnika, ornitologa lub biologa.

Dwa pierwsze spacery odbyły się w sobotę w Parku Botanicznym Piaskownia w Kleszczówce, a prowadził je dr Waldemar Szendera – wykładowca i założyciel firmy Pracowni Żywokost, który prowadzi także muzeum etnograficzne Kamojówka w Suszcu.

Kolejne spacery odbędą się 22-23 czerwca przy Śmieszku, a dwa ostatnie planowane są na weekendy lipcowe. Wstęp wolny. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Chcemy uwrażliwić uczestników spacerów na przyrodę i poszerzyć świadomość społeczeństwa na temat tego, co nas otacza, bo bardzo rzadko się zastanawiamy nad tym, gdzie żyjemy. Pan doktor jest idealną osobą do prowadzenia takich spacerów, bo ma w zanadrzu mnóstwo ciekawostek przyrodniczych, którymi chętnie się dzieli. Myślimy, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie nas coraz więcej – mówi Agnieszka Głowacka ze stowarzyszenia „Nie, możliwe!”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.