Wiadomości z Żor

Skorzystaj z bezpłatnych badań oczu!

  • Dodano: 2022-06-17 11:45

Mieszkańcy Żor w tym roku ponownie mogą skorzystać z bezpłatnych badań wykrywania zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem (AMD) oraz ocznych powikłań cukrzycy w aspekcie ich wykrywalności w oparciu o analizę lekarską fotografii barwnej dna oka.

Na zlecenie Urzędu Miasta Żory badania dla żorzan przeprowadzało będzie Śląskie Centrum Leczenia Oczu Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Okrężnej 11 w Żorach. Z darmowych badań mogą skorzystać osoby, które mieszkają na stałe lub czasowo w Żorach oraz:

  • ukończyły 50 lat życia, jeżeli ostatnie badanie okulistyczne było wykonane 12 miesięcy wstecz,
  • są chore na cukrzycę lub ze stwierdzoną nietolerancją glukozy, jeżeli ostatnie badanie okulistyczne było wykonane 6 miesięcy wstecz i wykazało zmiany na dnie oka,
  • są chore na cukrzycę lub ze stwierdzoną nietolerancją glukozy, jeżeli ostatnie badanie okulistyczne było wykonane 12 miesięcy wstecz.

Z badań można skorzystać w siedzibie Śląskiego Centrum Leczenia Oczu Sp. z o.o. przy ul. Okrężnej 11 w terminie do 30 listopada 2022 r. Wcześniej należy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 32 469 60 31 lub 516 896 929. Rejestracja czynna  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 20:00.

Badanie wykona lekarz okulista, technik lub osoba do tego przeszkolona

Następnie wynik badania zostanie oceniony przez lekarza okulistę, który przekaże go pacjentowi, łącznie z sugestiami co do dalszego postępowania. Badanie wnętrza oka nie zastępuje badania okulistycznego, a jedynie daje informacje, które dają podstawy do przeprowadzenia pełnego badania okulistycznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również