Wiadomości z Żor

Rusza nowy sezon UTW – specjalna oferta zajęć dla wszystkich seniorów!

  • Dodano: 2021-08-13 08:45, aktualizacja: 2021-08-13 08:57

Seniorze, chcesz poznać nowych ludzi? Lubisz aktywny tryb życia? Chciałbyś nauczyć się czegoś nowego? Te zajęcia są dla ciebie!

Od 30 sierpnia, każdy senior mieszkających w Żorach będzie miał możliwość zapisania się i wzięcia udziału w kompletnych pakietach zajęć, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Oferta przygotowana została przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach. Od tego roku obie organizacje podpisały porozumienie o współpracy, a koordynacją zajęć stałych UTW zajmie się Klub Wisus.

Zajęcia dla seniorów w Żorach

Żorscy seniorzy będą mogli zadbać o kondycję fizyczną podczas zajęć zumby i pilatesu, szlifować formę w trakcie lekcji tańca towarzyskiego i tańca liniowego country, nauczyć się  obsługi komputera, a także języka angielskiego, wyrazić artystycznie podczas warsztatów ceramicznych, a nawet zadbać o zdrowie dzięki spotkaniom z rehabilitantami. Jeżeli obawiasz się, że bogaty program jest ponad Twoje siły, może przekona Cię fakt, że chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosiła 99-letnia mieszkanka Żor, która urodziła się w 1922 roku!

– Cieszę się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach. W związku z nim odpowiadamy za organizację wszystkich zajęć stałych i udostępniamy na czas ich realizacji nasze sale w Klubie Wisus w dzielnicy Sikorskiego. To właśnie jego kadra będzie odpowiedzialna za koordynację całego przedsięwzięcia – podkreśla Stanisław Ratajczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultur, któremu w tym roku Stowarzyszenie UTW nadało tytuł Członka Honorowego. – Nie mogę doczekać się efektów wspólnych działań! Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta po okresie pandemicznym stęsknili się za kulturalnymi aktywnościami. Już teraz mogę zdradzić, że zajęcia rozpoczną się od 6 września – dodaje.

Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczynają się od 30 września pod numerem tel.: 32 434 52 81, lub osobiście w Klubie Wisus, który znajduje się w dzielnicy Sikorskiego PU-15 w godzinach 9:00 - 15:00 lub poprzez skrzynkę elektroniczną: wisus@mok.zory.pl.

Szczegółowy grafik już niebawem pojawi się na stronach Domu Kultury oraz w Klubie Wisus.

Rusza nowy sezon UTW – specjalna oferta zajęć dla wszystkich seniorów!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.