Wiadomości z Żor

Rusza nowy sezon UTW – specjalna oferta zajęć dla wszystkich seniorów!

  • Dodano: 2021-08-13 08:45, aktualizacja: 2021-08-13 08:57

Seniorze, chcesz poznać nowych ludzi? Lubisz aktywny tryb życia? Chciałbyś nauczyć się czegoś nowego? Te zajęcia są dla ciebie!

Od 30 sierpnia, każdy senior mieszkających w Żorach będzie miał możliwość zapisania się i wzięcia udziału w kompletnych pakietach zajęć, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Oferta przygotowana została przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach. Od tego roku obie organizacje podpisały porozumienie o współpracy, a koordynacją zajęć stałych UTW zajmie się Klub Wisus.

Zajęcia dla seniorów w Żorach

Żorscy seniorzy będą mogli zadbać o kondycję fizyczną podczas zajęć zumby i pilatesu, szlifować formę w trakcie lekcji tańca towarzyskiego i tańca liniowego country, nauczyć się  obsługi komputera, a także języka angielskiego, wyrazić artystycznie podczas warsztatów ceramicznych, a nawet zadbać o zdrowie dzięki spotkaniom z rehabilitantami. Jeżeli obawiasz się, że bogaty program jest ponad Twoje siły, może przekona Cię fakt, że chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosiła 99-letnia mieszkanka Żor, która urodziła się w 1922 roku!

– Cieszę się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach. W związku z nim odpowiadamy za organizację wszystkich zajęć stałych i udostępniamy na czas ich realizacji nasze sale w Klubie Wisus w dzielnicy Sikorskiego. To właśnie jego kadra będzie odpowiedzialna za koordynację całego przedsięwzięcia – podkreśla Stanisław Ratajczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultur, któremu w tym roku Stowarzyszenie UTW nadało tytuł Członka Honorowego. – Nie mogę doczekać się efektów wspólnych działań! Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta po okresie pandemicznym stęsknili się za kulturalnymi aktywnościami. Już teraz mogę zdradzić, że zajęcia rozpoczną się od 6 września – dodaje.

Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczynają się od 30 września pod numerem tel.: 32 434 52 81, lub osobiście w Klubie Wisus, który znajduje się w dzielnicy Sikorskiego PU-15 w godzinach 9:00 - 15:00 lub poprzez skrzynkę elektroniczną: wisus@mok.zory.pl.

Szczegółowy grafik już niebawem pojawi się na stronach Domu Kultury oraz w Klubie Wisus.

Rusza nowy sezon UTW – specjalna oferta zajęć dla wszystkich seniorów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również