Wiadomości z Żor

Rozpoczął się wywóz odpadów chemicznych, nielegalnie składowanych w Żorach

  • Dodano: 2019-06-05 13:45

Rozpoczął się wywóz odpadów chemicznych, nielegalnie składowanych na terenie jednej z posesji przy ul. Sosnowej w Żorach. W miniony piątek, 31 maja specjalistyczna firma wywiozła 4 tony odpadów do spalarni zajmującej się ich utylizacją.

Firma ZO Eurobau Sp. z o.o. do której należy nieruchomość przy ul. Sosnowej w Żorach, gdzie składowane są odpady,  w kwietniu br. zobowiązała się zająć ich utylizacją. Spółka w oficjalnym oświadczeniu zadeklarowała, że dołoży wszelkich starań, aby problem z odpadami zalegającymi na naczepach na terenie nieruchomości przy ul. Sosnowej został jak najszybciej rozwiązany. W ostatnich dniach podjęto działania w tym zakresie.

W piątek, 31 maja pierwsze 4 tony odpadów znajdujących się w beczkach oraz pojemnikach typy mauzer zostały zabrane z nieruchomości przy ul. Sosnowej. Ich wywozem zajmuje się specjalistyczna firma PARDI sp. z o.o., która dostarczyła je do odpowiedniej spalarni. Tam prowadzone są badania, pozwalające ustalić najlepszy sposób utylizacji odpadów. Po tych ustaleniach podjęte zostaną decyzje co do harmonogramu dalszych działań.

Urząd Miasta Żory pozostaje w stałym kontakcie z pełnomocnikiem firmy ZO Eurobau. O dalszych działaniach, zmierzających do usunięcia odpadów, magistrat będzie informował na bieżąco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również