Wiadomości z Żor

Przed nami zawody "Biathlon dla Każdego" Trwają zapisy!

  • Dodano: 2023-04-18 08:00, aktualizacja: 2023-04-18 08:31

W sobotę 20 maja 2023 r. w Żorach na terenie Parku Cegielnia odbędzie się jedna z ogólnopolskiej edycji programu „Biathlon Dla Każdego„, której organizatorem jest Polski Związek Biathlonu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. To zawody, które przyciągają na start zarówno osoby trenujące biathlon, jak i amatorów, którzy chcą sprawdzić się w letniej odmianie tej olimpijskiej dyscypliny.

Biathlon dla Każdego - sportowa aktywność dla całej rodziny

W letniej odmianie biathlonu rywalizację na nartach zastąpiono biegami, a karabin biatlonowy na zamieniono na broń laserową. Uczestnicy będą współzawodniczyć na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych oddzielnych dla chłopców i dziewcząt, od 8-latków po dorosłych w kategoriach open kobiet i mężczyzn.

Nagrody oraz wyróżnienia będą przyznawane za miejsca I-VI. Będzie prowadzona również rywalizacja w kategorii Family CUP, do której może przystąpić drużyna w składzie minimum trzyosobowym, w tym co najmniej jednego rodzica oraz dziecka.

Każdy z zawodników startuje w odpowiedniej do wieku kategorii zgodnej z regulaminem zawodów Biathlon dla Każdego. Wynik końcowy stanowi suma punktów trzech najwyżej sklasyfikowanych członków rodziny. Nagrodę otrzymuje rodzina, która zgromadzi największą ilość punktów – regulamin Family CUP.

Tego typu wydarzenie jest świetną okazją do rodzinnej integracji, a także promocji aktywności fizycznej. Zapraszamy!

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej - TUTAJ.

Przed nami zawody "Biathlon dla Każdego" Trwają zapisy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również