Wiadomości z Żor

Prawie 50 uczniów spotkało się z policjantami na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego

  • Dodano: 2019-06-06 08:15, aktualizacja: 2019-06-05 11:06

Blisko 50 uczniów wzięło udział w spotkaniu z policjantami, jakie zorganizowano w miniony wtorek na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego.

Mundurowi przypomnieli uczestnikom o zasadach panujących w ruchu drogowym, rozmawiali też o bezpieczeństwie podczas wakacji letnich i zaprezentowali policyjny sprzęt. Podobne spotkania odbywają się także licznie w innych szkołach, gdzie niemalże każdego dnia goszczą stróże prawa.

Zbliżające się wakacje letnie nie zwalniają nikogo od przestrzegania zasad bezpieczeństwa – to jak mantrę powtarzają policjanci, którzy niemalże każdego dnia prowadzą spotkania z uczniami na zaproszenie nauczycieli i dyrektorów. Każde z nich łączy ze sobą elementy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu, na podwórku, czy w nowej okolicy. Policjanci rozmawiają też z dziećmi o zagrożeniach i instruują jak zachować się w takim przypadku.

Dzisiaj z blisko 50-cio osobową grupą uczniów mundurowi spotkali się w Miasteczku Ruchu Drogowego. Policjanci z żorskiej drogówki przypomnieli jak poruszać się w pobliżu dróg, zwrócili uwagę na sposób podróżowania samochodem przez najmłodszych pasażerów i opowiadali o swojej służbie. Towarzyszył im policyjny profilakty, który zaapelował do uczestników o bezpieczeństwo, wyjaśnił jak korzystać z telefonów alarmowych i zaprezentował policyjny sprzęt.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.